13:31

کارگاه «یک قرن هنرهای تجسمی ایران» با حضور محمد احصایی در موسسه هنر فردا برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌ عمومی موسسه فرهنگی- هنری هنر فردا؛ کارگاه «یک قرن هنرهای تجسمی ایران» با حضور محمد احصایی، روز یکشنبه 14 آذرماه در موسسه هنر فردا برگزار می‌شود.
کارگاه یک قرن هنرهای تجسمی ایران، بر آنست که تلاش‌ها و کنکاش‌ها در هنر نوگرا و معاصر ایران را در بستر تحولات اجتماعی و نهادی آن و با تاکید بر مقاطع مهم و تعیین‌کننده آن مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. از مهم‌ترین فرازهای تاریخی این تحولات می‌توان به این موارد اشاره نمود: ترویج شیوه آکادمیک نقاشی اروپایی در «مکتب کمال الملک»، جریان احیای نگارگری سنتی در «مکتب نگارگری تهران»، شکل‌گیری موج هنر نوگرا در دهه‌های 20 و30 ش، رشد «نوسنت گرایی» با جریان «سقاخانه» و سپس شکل‌گیری «نقاشی- خط»، تحولات هنری ناشی از وقوع انقلاب اسلامی در سال 1357 و ظهور هنر انقلاب، تجدید حیات هنر نوگرای ایران از اوایل دهه 1370 ش و در نهایت تمرکز بر مفاهیم معاصریت در هنر ایران از اوایل دهه 1380 ش با تاکید بر رویکردها و گرایش‌های نوینی چون نئواکسپرسیونیسم، پاپ و نئو پاپ، هنر انتزاعی، هنر مفهومی و رسانه‌های جدیدی مانند چیدمان، پرفورمنس آرت (هنر اجرا) و ویدئو آرت.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا انجام ثبت‌نام می‌توانند با شماره 02188881092 تماس حاصل فرمایند و یا به نشانی اینترنتی http://arttomorrow.org مراجعه کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *