21:46

غلامرضا پودینه بازیگر نمایش «دکتر نون…» به کارگردانی هادی مرزبان به‌سبب تاریکی پشت صحنه سالن اصلی این مجموعه به داخل بخش ماشینری سالن و سپس به داخل چاه عمیقی که آن‌جا قرار داشت سقوط کرد که خوشبختانه با حضور نیروهای امدادی و آتش‌نشانی این حادثه ختم به خیر شد.
به گزارش ایرنا، غلامرضا پودینه بازیگر پیشکسوت و شناخته‌شده تئاتر که از جمله گروه بازیگران نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به کارگردانی هادی مرزبان است و این شب‌ها در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود، در اجرای شب گذشته این اثر نمایشی به دلیل تاریکی فضای پشت صحنه سالن اصلی این مجموعه و عدم دید کافی به بخش ماشینری سالن اصلی مجموعه تئاترشهر سقوط کرد و از آن‌جا به چاه عمیقی که در این بخش قرار داشت افتاد.
هادی مرزبان کارگردان نمایش دکتر نون در گفت‌وگو با ایرنا با تایید این خبر گفت: پیش‌از هر چیز باید بگویم با وجود اتفاق ناخوشایندی که شاهدش بودیم؛ خوشبختانه این حادثه ختم به خیر شد و در حال حاضر حال جسمی آقای پودینه خوب است.
وی ادامه داد: در اجرای شب گذشته نمایش «دکتر نون…» و بعد از اتمام بخش حضور این بازیگر، آقای پودینه به‌سبب تاریکی پشت صحنه به بخش ماشینری سِنِ سالن اصلی مجموعه تئاترشهر سقوط کرد و از آن‌جا به چاه عمیقی که در این بخش قرار داشت افتاد. اما خدا را شکر با حضور به‌موقع ماموران آتش‌نشانی و نیروهای اورژانس، این بازیگر از چاه بیرون آورده شد و به سرعت به بیمارستان منتقل شد.
مرزبان خاطرنشان کرد: تعامل و همراهی آقای ابراهیم گله‌دار زاده مدیر تئاترشهر، مسئولان و دست‌اندرکاران این مجموعه برای اقدامات اولیه به بازیگر مصدوم با سرعت بالایی انجام شد. خوشبختانه نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس با سرعت خود را به محل حادثه رساندند و این بازیگر به باوجود مصدومیت از ناحیه پا و کمر به بیمارستان منتقل شد و تحت مداوا قرار گرفت.
کارگردان نمایش «دکتر نون…» با اشاره به آنکه در حال حاضر حال عمومی آقای پودینه خوب است و اقدامات اولیه برای آغاز روند درمانش آغاز شده تصریح کرد: با لطف مدیریت مجموعه تئاترشهر این تضمین به گروه نمایش و غلامرضا پودینه (بازیگر مصدوم) داده‌شده که کلیه هزینه‌های مراحل درمان تا زمان بهبودی کامل از طرف مجموعه تئاترشهر پرداخت خواهد شد.
آقای پودینه مانند بسیاری دیگر از بازیگران شاغل در حوزه تئاتر متأسفانه فاقد بیمه است. اگر حمایت مالی مدیریت تئاترشهر نبود قطعا پرداخت هزینه‌های بالای عمل جراحی، بستری بودن در بیمارستان و سپری کردن دوران نقاهت؛ از نظر مالی برای این بازیگر سختی‌های متعددی با خود همراه داشت. اما با وجود حمایت تئاترشهر، خوشبختانه دغدغه مساله مالی ذهن این بازیگر پیشکسوت و خانواده وی را مشغول نخواهد کرد.
کارگردان نمایش «دکتر نون…» در پاسخ به این پرسش که میزان آسیب‌دیدگی آقای پودینه تا چه میزان است اظهار داشت: شامگاه دیشب پای او که دچار شکستگی شده بود گچ گرفته شد و طبق معاینات اولیه طی دو روز آینده، پزشکان کمر او را جراحی خواهند کرد. امیدواریم که هرچه سریع‌تر شاهد بهبودی و سلامت کامل این بازیگر و بازگشتش به صحنه‌های نمایشی باشیم.
مرزبان در پاسخ به پرسش دیگری که آیا دوری این بازیگر خللی در روند اجرای نمایش «دکتر نون…» ایجاد نخواهد کرد گفت: هرچند عدم حضور بازیگری که بعد از چندین ماه تمرین شب‌های نخست اجرای یک اثر نمایشی را پشت سر گذاشته و ادامه به سبب مصدومیت دیگر کنار گروه نیست، برای هر گروه نمایشی بسیار سخت و سنگین است؛ اما در روند اجراهای نمایش «دکتر نون…» خللی وارد نخواهد شد و این نمایش بدون توقف با حضور بازیگر جایگزین در راستای تکریم و پاسخ‌گویی به مخاطبانی که بلیت اجرای این نمایش را پیش از این پیش‌خرید کرده بودند به صحنه خواهد رفت.
نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد»، بر اساس داستانی به همین نام از شهرام رحیمیان به کارگردانی هادی مرزبان از هفتم فروردین ماه (همزمان با رروز ملی هنرهای نمایشی) اجراهایش را در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر آغاز کرده است.
نمایش «دکتر نون…»؛ بستری عاطفی و سیاسی دارد و در خلاصه داستان آن آمده: اسفندیار و ملک‌تاج از کودکی چنان به هم علاقه‌مند بودند که دقیقه‌ای از یکدیگر جدا نمی‌شدند شرایطی که در نهایت منجر به ازدواج آنها شد. حال در کودتای ۱۳۳۲ از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود. اسفندیار به زندان می‌افتد او برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل و هر بار با مقاومت دکتر نون رو برو می‌شود تا اینکه پای ملک‌تاج به میان می‌آید و جدال میان عشق و وفاداری به نخست وزیر آغاز می‌شود…
در این اثر نمایشی که همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر با مدت زمان ۹۵ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود؛ حامد کمیلی، بهنام تشکر، شیوا مکی‌نیان، عارفه معماریان، زهره پرتوی، کامبیز امینی، علی خازنی، محمدرضا بختیاری، سامان تیرانداز، مرجان آقانوری و جمعی از هنرجویان و دانشجویان رشته تئاتر به عنوان بازیگر حضور دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.