10:31

غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه «عروج فیلم» ضمن استمرار بلاتکلیفی پروژه پرحاشیه «فرزند صبح»،‌ از ادامه حاشیه‌های حقوقی استفاده از صدای فرهاد مهراد در نسخه نهایی این فیلم خبر داد.
غلامعلی اصغریان مدیرعامل مؤسسه «عروج فیلم» در گفت‌وگو با مهر درباره سرانجام نسخه نهایی شده فیلم «فرزند صبح» به کارگردانی بهروز افخمی که دو سال پیش و پس از تدوین مجدد توسط این کارگردان آماده عرضه شده اما هنوز به نمایش عمومی درنیامده است، گفت: همه چیز هنوز به همان حالت قبل است و تصمیم تازه‌ای درباره این فیلم گرفته نشده، هرچند کارگردان معتقد است نسخه فعلی، نسخه نهایی است و حاضر است پای آن را امضا کند اما بعد از آماده‌سازی فیلم، اتفاق دیگری هنوز برای آن نیفتاده است.
وی در توضیح دلایل توقف عرضه عمومی این فیلم سینمایی گفت: بحث موسیقی این فیلم با خانواده مرحوم فرهاد مهراد هنوز حل نشده، در عین حال فاصله میان نظر تهیه‌کننده فیلم و کارگردان در این زمینه هم حل نشده، کارگردان مصر است که همین نسخه، نسخه نهایی است و تهیه‌کننده تأکید دارد که باید مشکل حقوقی موسیقی فیلم حل شود. به همین دلیل اختلاف‌نظر فعلاً فیلم متوقف مانده است.
اصغریان درباره آخرین وضعیت پیگیری حقوقی خانواده فرهاد مهراد در زمینه موسیقی «فرزند صبح» هم تأکید کرد: پیگیری در این زمینه برعهده آقای افخمی است اما این پیگیری متوقف مانده کمااینکه نوعاً کارهای آقای افخمی از همین جنس است یعنی تا جایی پیش می‌رود و از جایی به بعد متوقف می‌ماند. امیدواریم در آینده نزدیک تصمیم روشنی هم در این زمینه گرفته شود.
این مقام مسئول در «عروج فیلم» درباره پیگیری این مؤسسه در این زمینه هم تأکید کرد: پیگیر هستیم و دعا کنید به زودی مشکلات این فیلم نیز رفع شود.
وی درباره دیگر تولیدات مؤسسه «عروج فیلم» هم گفت: در حال حاضر مشغول ساخت یک مستند درباره یکی از فرزندان حضرت امام (ره) هستیم که کارگردان آن مصطفی رزاق کریمی است و این روزها در مرحله تحقیق و پژوهش قرار دارد. اگر جزئیات این پروژه به نتیجه قطعی برسد، درباره آن اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
اصغریان در پایان درباره سرانجام مستند «بانو قدس ایران» از دیگر محصولات این مؤسسه هم گفت: این مستند آماده اکران و تنها شرایط کرونایی عرضه آن را به تأخیر انداخته است. آن فیلم هیچ مشکلی برای عرضه ندارد. مسئولان مرکز گسترش سینمایی مستند و تجربی هم پیگیر هستند تا پس از اتمام شرایط کرونایی آن را عرضه کنند. گزینه اکران آنلاین این مستند هم در دست بررسی است و اگر شرایط اکران عمومی مهیا نشود حتماً از این فضا استفاده خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *