پیگیری مصوبات ستاد ملی کرونا برای برگزاری مراسم مذهبی و بازگشایی مدارس


نامه‌نگاری دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا با معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور

دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا درنامه‌ای به معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خواستار پیگیری اجرای بند (۲) و(۳) مصوبات هفتاد و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، درباره برگزاری مراسم مذهبی و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست در نامه‌ای به معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رییس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواستار اجرای بندهای (۲) و(۳) مصوبات هفتاد و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا شد.
در بند ۲ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا آمده است: قرارگاه عملیاتی با همکاری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، با توجه به درپیش بودن اعیاد سعید قربان و غدیر و مراسم ماههای محرم و صفر نسبت به بررسی شرایط به توجه به رنگ‌بندی شهرها اقدام و پیشنهادات را در جلسه بعدی ستاد ملی ارائه کند.
در بند ۳ آمده است: قرارگاه عملیاتی با همکاری وزارت آموزش وپرورش و وزارت علوم بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس را بررسی و با توجه به انجام واکسیناسیون معلمان و اساتید، طرح بازگشایی در سال تحصیلی آتی را برای تصمیم گیری به ستاد ملی ارائه کند.

نامه دین‌پرست به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
همچنین دین‌پرست در نامه ای دیگر به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مبارزه با کرونا خواستار اجرای بند (۴) مصوبات هفتاد و ششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا شد.
در بند ۴ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا آمده است: درهفته های اخیر اظهار نظرهای نادرست در خصوص بیماری کرونا و موارد مرتبط با آن در مصاحبه‌ها و فضای مجازی افزایش یافته که موجب نگرانی مردم و تضعیف کادر درمان شده است.
لازم است کمیته تبلیغات با همکاری قوه قضاییه و نیروی انتظامی این‌گونه موارد را بررسی و پیشنهادات برای برخورد با تخلفات از طریق قرارگاه عملیاتی به ستاد ملی ارائه شود. صدا و سیما موظف است همکاری لازم برای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی به عمل آورد.

(Visited 6 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *