برنامه تلویزیونی «سینما آی‌فیلم» این هفته به فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به‌ کارگردانی رضا جمالی اختصاص دارد.
به‌ گزارش رسیده، «سینما آی‌فیلم» این هفته، چهارشنبه‌ (۹ تیر ماه) به نقد و بررسی فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» می‌پردازد و باعث عوامل آن گفت و گو کرده است.
رضا جمالی کارگردان و سلمان عباسی تهیه‌کننده، نادر مهدیلو و ندا حق‌شناس بازیگران این فیلم در کنار اتابک نادری بازیگر، مقابل دوربین «سینما آی‌فیلم» نشستند.
فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به نویسندگی و کارگردانی رضا جمالی و تهیه‌کنندگی مشترک سلمان عباسی و رضا جمالی در سال ۹۷ تولید و ساخته شد و توانست جوایز داخلی و بین‌المللی بسیاری را از آن خود کند.
اکران این فیلم سینمایی از اسفند ماه ۹۹ آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد.
داستان فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» درباره اهالی روستایی بکر و خوش آب و هواست که سال‌هاست در آن روستا کسی نمرده‌ است. پیرمردی از خلال مرور خاطراتش به مرگ فکر می‌کند و در مقابل او دختری جوان با انگیزه و شاداب به زندگی امیدوار است. فلسفه این فیلم مرگ و زندگی است.
نادر مهدیلو، حمدالله سلیمی، ولایت خوبدل، سلمان عباسی، ندا حق‌شناس، رسول علی‌نژاد، صفت آهاری، احمد پروستان، غضنفر عباسی، محمدرضا محمدی و جعفر اکبری از بازیگران این فیلم هستند.
برنامه «سینما آی‌فیلم» به سینمای ایران و رویدادهای سینمایی کشورمان می‌پردازد و فیلم‌های در حال اکران سینما و موضوعاتی مانند میزان فروش هفتگی و روزانه‌ فیلم‌ها را بررسی می‌کند.
«سینما آی‌فیلم» به چهار زبان فارسی، فارسی دری، انگلیسی و عربی روی آنتن می‌رود.
برنامه «سینما آی‌فیلم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عطا جاوید و اجرای حسام فروتن، چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه آی‌فیلم فارسی پخش می‌شود و تکرار آن روز پنجشنبه ساعت ۰۷:۳۰ صبح و ۱۹:۳۰ شب پخش خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *