«پیرمردها نمی‌میرند» در سینما آی‌فیلم


برنامه تلویزیونی «سینما آی‌فیلم» این هفته به فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به‌ کارگردانی رضا جمالی اختصاص دارد.
به‌ گزارش رسیده، «سینما آی‌فیلم» این هفته، چهارشنبه‌ (۹ تیر ماه) به نقد و بررسی فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» می‌پردازد و باعث عوامل آن گفت و گو کرده است.
رضا جمالی کارگردان و سلمان عباسی تهیه‌کننده، نادر مهدیلو و ندا حق‌شناس بازیگران این فیلم در کنار اتابک نادری بازیگر، مقابل دوربین «سینما آی‌فیلم» نشستند.
فیلم سینمایی «پیرمردها نمی‌میرند» به نویسندگی و کارگردانی رضا جمالی و تهیه‌کنندگی مشترک سلمان عباسی و رضا جمالی در سال ۹۷ تولید و ساخته شد و توانست جوایز داخلی و بین‌المللی بسیاری را از آن خود کند.
اکران این فیلم سینمایی از اسفند ماه ۹۹ آغاز شده است و تاکنون ادامه دارد.
داستان فیلم «پیرمردها نمی‌میرند» درباره اهالی روستایی بکر و خوش آب و هواست که سال‌هاست در آن روستا کسی نمرده‌ است. پیرمردی از خلال مرور خاطراتش به مرگ فکر می‌کند و در مقابل او دختری جوان با انگیزه و شاداب به زندگی امیدوار است. فلسفه این فیلم مرگ و زندگی است.
نادر مهدیلو، حمدالله سلیمی، ولایت خوبدل، سلمان عباسی، ندا حق‌شناس، رسول علی‌نژاد، صفت آهاری، احمد پروستان، غضنفر عباسی، محمدرضا محمدی و جعفر اکبری از بازیگران این فیلم هستند.
برنامه «سینما آی‌فیلم» به سینمای ایران و رویدادهای سینمایی کشورمان می‌پردازد و فیلم‌های در حال اکران سینما و موضوعاتی مانند میزان فروش هفتگی و روزانه‌ فیلم‌ها را بررسی می‌کند.
«سینما آی‌فیلم» به چهار زبان فارسی، فارسی دری، انگلیسی و عربی روی آنتن می‌رود.
برنامه «سینما آی‌فیلم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عطا جاوید و اجرای حسام فروتن، چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه آی‌فیلم فارسی پخش می‌شود و تکرار آن روز پنجشنبه ساعت ۰۷:۳۰ صبح و ۱۹:۳۰ شب پخش خواهد شد.

(Visited 21 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *