9:36

جمعی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه‌ و شماری از مسئولان در پیام‌های جداگانه، درگذشت زنده‌یاد فتحعلی اویسی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون را تسلیت گفتند.
رییس سازمان صدا و سیما، در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی، بازیگر پیشکسوت را تسلیت گفت.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیما، متن کامل پیام پیمان جبلی به شرح زیر است: درگذشت هنرمند گرامی، جناب آقای فتحعلی اویسی از هنرمندان باسابقه و خوشنام کشور را تسلیت می‌گویم. مرحوم اویسی در طول سال ها فعالیت هنری، نقش های ماندگار زیادی را در فیلم های سینمایی متعدد و سریال هایی مانند سربداران، تنهاترین سردار، ولایت عشق، کمربندها را ببندیم، بدون شرح، باغچه مینو خلق کرد که همواره در اذهان مردم باقی خواهد ماند. از درگاه خداوند تعالی برای آن فقید سعید، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

پیام تسلیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی با تسلیت درگذشت زنده یاد فتحعلی اویسی، بازیگر سینما و تلویزیون، گفت: هنرآفرینی‌های فتحعلی اویسی در اذهان یادگار می‌ماند.
در پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است:«با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم سینماگر پیشکسوت و خوشنام سینما و تلویزیون جناب آقای فتحعلی اویسی به رحمت حق شتافت.
بی‌شک هنر آفرینی‌های برجسته آن فقید سعید در نقش‌های متفاوت در اذهان تک تک مردم هنر دوست به یادگار مانده است.
اینجانب فقدان ایشان را به خانواده آن مرحوم و جامعه هنری کشور تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت الهی خواستارم.

زنده یاد فتحعلی اویسی همواره متعهدانه به مردم این سرزمین خدمت کرد

رییس سازمان سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت فتحعلی اویسی را تسلیت گفت.
براساس اعلام سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام محمد خزاعی آمده است: «درگذشت هنرمند مردمی ومحبوب سینما وتلویزیون آقای فتحعلی اویسی که طی سال‌های متمادی با شاد کردن مردم با مجموعه‌های تلویزیونی ونقش آفرینی در فیلم‌های فاخر وبه یادماندنی سینما و ساخت فیلم مردمی مریم ومتیل برای کودکان نمود موجی از تاثر واندوه را در دل‌های دوستداران وهمکارانش ایجاد نمود.
همزمانی سفر آسمانی این مرحوم با سالروز رحلت رسول اکرم (ص) وامام حسن مجتبی (ع) وشهادت آقا امام رضا (ع) انشالله توام با شفاعت این حضرات برای روح پرکشیده آن هنرمند عزیز وپیشکسوت باشد.
فقدان ایشان را به خانواده محترم، اهالی سینمای ایران و مردم سینما دوست تسلیت می‌گویم.»

اویسی هیچ گاه کلیشه نشد

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در پیامی درگذشت «فتحعلی اویسی» را تسلیت گفت.
در پیام علیرضا تابش چنین آمده است: فتحعلی اویسی، از هنرمندان تحصیلکرده، خوشنام و مردمی سینما و تلویزیون در بیش از ۴ دهه، دار فانی را وداع گفت و افسوس و داغی تازه را برای اهل هنر و علاقه‌مندان به سینما بر جای گذاشت.
در کارنامه سینمایی و تلویزیونی زنده‌یاد اویسی، تنوع موج می‌زد. او هیچ‌گاه کلیشه یک تیپ خاص نشد و به مدد دانش، خلاقیت و تجربه‌، نقش‌های متفاوتی را برعهده گرفت و با عشق و تسلط به بازیگری، آنها را در قلب و ذهن مخاطبانش حک کرد.
این هنرمند همچنین علاوه بر بازیگری در آثاری مطرح از سینماگران برجسته و مجموعه‌های تلویزیونی پربیننده، به عنوان کارگردان نیز فعال بود و در اوائل دهه هفتاد، «مریم و میتیل» فیلم تحسین‌شده دوره نهم جشنواره کودک و یکی از فیلم‌های به‌یادماندنی و پرمخاطب سینمای کودک و نوجوان را ساخت که تلاش ماندگار او در این راه نیز، جای ارج‌گذاری دارد.
ضایعه درگذشت این هنرمند را به خانواده و فرزندانش تسلیت می‌گویم و برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل آرزومندم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.