13:05

بانی‌فیلم: مراسم رونمایی از فیلمنامه «یعقوب لیث» به قلم مسعود جعفری جوزانی در غرفه نشر «آناپنا» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، واقع در راهرو ۳، غرفه شماره ۵۹ برگزار می‌شود.
به کزارش رسیده، کتاب «یعقوب لیث» به قلم مسعود جعفری جوزانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان معروف و باتجربه سینما و تلویزیون، با پژوهشگری فتح‌اله جعفری جوزانی، دکتر عبدالکریم یونسی، دکتر محمدتقی رخشانی و جبار آذین با همکاری نشر «آناپنا» متعلق به “آنا پناهی” دختر زنده‌یاد حسین پناهی شاعر، نویسنده و بازیگر فقید سینما، تئاتر و تلویزیون روز پنجشنبه برگزار خواهد شد.

در بخشی از کتاب «یعقوب لیث» آمده است:
یعقوب در پاسخ به نامة خلیفه می‌گوید:
بنویس! من مردی رویگرزاده‌ام و از پدر رویگری آموخته‌ام و خوردن من نان جوین و ماهی و تره و پیاز بوده است، من این گنج و خواسته و جا، از سر عیاری به دست آورده‌ام، نه از میراث پدر یافته‌ام و نه از تو دارم.
من به دولت و زور و بازو سرنوشت خویش ساخته، کار خود به این درجه رسانیده‌ام و داعیه چنان دارم که تا خلیفه مقهور و سرنگون نگردانم از پای ننشینم. اگر مُردم، که خلیفه از آسیب من آسوده شده است… و اگر از بستر بیماری برخاستم، حکم میان من و تو، این شمشیر است… اگر پیروز شدم فَبَها… و اگر شکست خوردم، بر سر کار خاندان خویش بازگردم… حرفة رویگری و نان و پیاز برقرار است…
لازم به یادآوری‌ست که مراسم رونمایی از کتاب «یعقوب لیث» از ساعت ۱۶ تا ۱۸ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ با حضور مسعود جعفری جوزانی نویسنده کتاب، فتح اله جعفری جوزانی، سحر جعفری جوزانی و مهدی احمدی در محل برپایی سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی امام خمینی، شبستان، سالن ناشران عمومی، راهرو ۳، غرفه شماره ۵۹ انجام خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *