17:11

فیلم «پلنگ سیاه ۲» یک فیلم پرهزینه است که تا زمان اکران قسمت دوم «آواتار» می‌تواند صدرنشین باکس آفیس بماند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، قسمت دوم «پلنگ سیاه» در باکس آفیس آخر هفته سینما‌های آمریکا ، فیلم‌های «او گفت» و «منو» را پشت سر گذاشت و صدر نشین شد. «پلنگ سیاه» تاکنون مجموع ۲۰۵ میلیون دلار فروش داشته است.
«پلنگ سیاه» سی‌امین فیلم دنیای سینمایی مارول برای دومین بار در آخر هفته صدرنشین گیشه آمریکا شد.
پیش بینی‌ها حاکی از آن است که این فیلم از روز جمعه تا یکشنبه بین ۷۲ تا ۸۰ میلیون دلار فروش خواهد داشت. همچنین این فیلم ۵۵ تا ۶۰ درصد نسبت به اکران افتتاحیه خود افت فروش داشته است.
قسمت اول این فیلم محصول سال ۲۰۱۸ است که در دومین هفته اکرانش، ۴۴ درصد افت فروش داشته و توانسته ۱۱۱ میلیون دلار فروش فوق العاده داشته باشد. همچنین بیشتر فیلم‌های مارولی مانند دکتر استرنج، ثور: عشق و طوفان و مرد عنکبوتی راهی به سوی خانه نیست، هر کدام در دومین هفته اکران ۶۷ رصد کاهش فروش داشته‌اند.
با این وجود، «پلنگ سیاه» با ۲۰۵ میلیون دلار در باکس آفیس سینما‌های آمریکا و ۳۵۰ میلیون دلار در سطح جهانی در میان پرفروش‌ترین فیلم‌های سال قرار گرفته است. این هفتمین فیلم در سال ۲۰۲۲ است که فروش آن از ۲۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است.
قسمت آخر «پلنگ سیاه» یک فیلم پرهزینه است که ۲۵۰ میلیون دلار هزینه تولید و ۱۰۰ میلیون دلار نیز هزینه تبلیغ داشته است. همچنین این فیلم تا زمان اکران قسمت دوم «آواتار» می‌تواند صدرنشین باکس آفیس باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *