پروانه معصومی: تا پایان کرونا جلوی دوبین نمی‌روم


پروانه معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون گفت: تا زمانی که کرونا تمام نشود، در هیچ فیلم و سریال جدیدی بازی نمی‌کنم. منتظرم بعد از کرونا با فکر آسوده سر کار بروم.
به گزارش ایرنا، پروانه معصومی در سال‌های ابتدای انقلاب به واسطه حضور در گل‌های داودی به کارگردانی رسول صدرعاملی موفق به کسب نخستین جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم فجر شد. این موفقیت سه سال بعد با حضور در فیلم‌های جهیزیه‌ برای رباب و شکوه زندگی تکرار شد.
معصومی از بازیگرانی است که فرصت همکاری با کارگردانان سرشناسی مثل بهرام بیضایی، ناصر تقوایی، جلال مقدم، رخشان بنی‌اعتماد و رسول صدرعاملی را داشته است.
از این بازیگر این شب‌ها سریال در کنار پروانه‌ها را از شبکه دو شاهد هستیم. او نقش مادری را بازی می‌کند که اعضای بدن پسرش را به جوانی اهدا کرده است.

با تماشای سریال آرام شدم

معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پخش سریال ۳۰ قسمتی در کنار پروانه‌ها (به کارگردانی داریوش یاری) در ماه محرم و صفر توضیح داد: این سریال به خاطر اخلاقی بودنش با محرم و صفر ارتباط دارد. یک نوع روش تربیتی را در این سریال می‌بینیم. این سریال یک آرامشی دارد که هر کسی ببیند آرامش می‌گیرد. امیدوارم همین طوری پیش برود. دیشب وقتی این سریال را می دیدم، با دیدن بیست دقیقه اول سریال خیلی آرام شدم.
این بازیگر افزود: کاش هر کسی مثل گیلسو که من نقشش را بازی می‌کنم، بتواند این آرامش را به دیگران بدهد و اطرافیان را درست کند. قرار نیست اطرافیان را آن طور که خودمان دلمان می‌خواهد عوض کنیم. بلکه کار ما اصلاح است.

اصلاح جوانی که با خدا قهر کرده است

معصومی درباره برداشتی که خودش از شخصیت گیسو دارد گفت: من نقش زنی را بازی می کنم که می خواهد یک جوان را به راه راست هدایت کند. آن جوان با خدا قهر کرده و هیچ چیزی را قبول ندارد. گیلسو مادر آن پسر نیست؛ ولی برایش مادری می‌کند.
وی با یادآوری این نکته که برای اولین بار جلوی دوربین داریوش یاری رفته تاکید کرد: کارهای ایشان مخصوصا تله فیلم حبیب را خیلی دوست داشتم. وقتی با من تماس گرفتند، یک سال بود که به خاطر کرونا خانه‌نشین بودم و کار نمی‌کردم. هنگامی که سوژه را تعریف کردند، دیدم قرآنی است و به امام حسین (ع) مربوط می‌شود. گفتم من خودم را به قرآن و امام حسین (ع) می‌سپارم و می‌آیم بازی می‌کنم. هیچ چیز دیگری برایم مهم نبود. البته قصه را خوانده بودم و دوستش داشتم.

پروانه معصومی: تا پایان کرونا جلوی دوبین نمی‌روم

این بازیگر با اشاره به این که داستان سریال در کنار پروانه‌ها به اهدای عضو مربوط می‌شود، اظهار داشت: من یک فیلم به نام باران عشق با همین مضمون بازی کرده بودم. آنجا هم دختری با یک تاکسی تصادف می کند و دچار مرگ مغزی می‌شود و راننده تاکسی به دنبال قلب برای پیوند است. خودم الان سفیر مرکز پیوند عضو هستم. سریال خیلی روی این موضوع متمرکز نشده است. ولی هر کسی که سریال را تماشا کند می‌فهمد که پیوند عضو کار پسندیده ای است.

معصومی با یادآوری این نکته چند نفر در این سریال مبتلا به کرونا شدند گفت: این سریال هنوز تمام نشده و مشغول کار هستیم. خوشبختانه لوکیشن در لاهیجان است و من هم در نزدیکی لاهیجان زندگی می‌کنم. هنگام کار بازیگران جلوی دوربین ماسک نمی‌زنند، ولی بقیه ماسک دارند. این سریال را فقط به خاطر اخلاقی بودنش قبول کردم. منتظرم کرونا تمام بشود و با فکر آسوده سر کار بروم. در دوران کرونا سر صحنه شیشه الکل از دست کسی نمی افتد. تمام مدت همه مشغول الکل پاشی هستند.

طرفدار واکسن برکت هستم

وی که به تازگی دز دوم واکسن برکت را تزریق کرده افزود: اوایل به خاطر حساسیت دارویی نمی توانستم واکسن بزنم. با پزشکم مشورت کردم و قرار شد واکسن بزنم. چند روز پیش دز دوم را هم زدم. در شمال کشور واکسن برکت پیدا نمی شد و به همین خاطر نوبت دومم طول کشید. من به‌شدت طرفدار واکسن برکت هستم. چون واکسن برکت برای ما ایرانی ها ساخته شده است. همه میانسالان وقتی بچه بوده‌اند واکسن ایرانی زده‌اند. دانشمندان ایرانی واکسن‌های خوبی تولید می کنند که با خلقیات ما هماهنگ است.

داستان سریال در کنار پروانه‌ها از آنجا شروع می‌شود که مشکلات پی در پی زندگی «رهی» را که از بیماری حاد قلبی در رنج است به جوانی ناامید تبدیل کرده است. او برای نجات تنها دلخوشی‌ زندگی‌اش که خواهرش است طعمه نقشه‌ای می‌شود که…
در این مجموعه بازیگرانی چون پروانه معصومی، برزو ارجمند، محمود جعفری، شهین تسلیمی، مهران رجبی، خسرو شهراز، کاوه سماک‌باشی، مجید پتکی، وحید رحیمیان، الناز اسماعیلی، محمدعلی صادق‌حسنی، دانیال محمودنیا، فرناز زوفا، علی مجلسی، مهرداد بخشی، با حضور بیتا سحرخیز، نگار عابدی، نسرین بابایی و سامرند معروفی بازی می‌کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *