مستند «زندگی میان پرچم ‌های جنگی» (Life Among War Flags) به کارگردانی و تهیه کنندگی محسن اسلام زاده، روز جمعه از شبکه پرس تی وی پخش می شود.
به گزارش روابط عمومی، دوربین این مستند نقبی به دل مصائب مردم افغانستان زده و با حضور در میان طالبان کوشیده تا حقایقی کمتر دیده شده از بطن زندگی مردم این کشور را ترسیم کند.
اسلام زاده در خلال این مستند، به حضور و نقش آفرینی گروه ‌ها و نحله های فکری مختلفی می پردازد که در افغانستان پرچم‌ برافراشته اند و آدم‌ هایی را به مخاطبان خود معرفی می کند که تحت لوای آن پرچم ها یک کار می‌کنند: جنگیدن با یکدیگر.
محسن اسلام زاده، پیش از این، «تنها میان طالبان» را در سال 1393 ساخته است و «زندگی میان پرچم های جنگی» دومین مستند او با سویه روشنگری در خصوص ماجرای طالبان در افغانستان به شمار می رود.
او در این مستند، علاوه بر طالبان، حضور داعش در افغانستان بحران زده را نیز به تصویر کشیده است.
تولید ««زندگی میان پرچم های جنگی» از سال ۹۷شروع شده، ۱۹ ماه زمان برده و اسلام زاده و گروهش ۳۲ روز در میان گروه های مختلف در نقاط خطرخیز این کشور به تصویربرداری و گفت و گو با نیروهای دولتی، طالبان و… پرداخته اند.
این مستند در چهار استان سرپل، جوزجان ، فاریاب و بادغیس تصویربرداری شده است؛ اما بیشتر سکانس ها مربوط به فاریاب می شود.
سایر عوامل مستند «زندگی میان پرچم های جنگی» عبارت اند از: پژوهشگر: سیدحسام رضوی، نویسنده: فرید دغاغله، تصویربرداران: مهدی خوش ‌نژاد و محسن اسلام زاده، تدوینگر: فرید دغاغله، طراحی و ترکیب صدا: محمدحسین ابراهیمی و گوینده: فرید دغاغله. مجری طرح این مستند هم مرکز فرهنگی میثاق است.
مستند «زندگی میان پرچم های جنگی»، ضمن پخش گفت‌وگوی شبکه پرس تی وی با محسن اسلام زاده درباره اثرش، در قالب برنامه «مستند و گفت‌وگو» جمعه ساعت ۱۹ به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس‌ تی ‌وی می‌ رود و بازپخش آن در روز شنبه ساعت ۳بامداد، ۱۲ و ۲۳:۳۰، در روز یکشنبه ساعت ۶ و ۱۸ و روز دوشنبه ساعت ۸ در جدول پخش شبکه قرار گرفته است.
مدت زمان این برنامه ۷۰ دقیقه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *