15:46

مستندی درباره استن لی که به‌عنوان «پدر مارول» در صدمین سالروز تولد وی در سال ۲۰۲۳ روی آنتن می‌رود.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، مارول اعلام کرده سال ۲۰۲۳ و در صدمین سال تولد استن لی، مستندی درباره وی را در دیزنی پلاس به نمایش درمی‌آورد.
مارول اینترتینمنت با انتشار یک ویدیوی ۲۵ ثانیه‌ای در توییتر، خبر از نمایش مستندی درباره استن لی داد. در این ویدیو این شعار مطرح می‌شود؛ ۱۰۰ سال رویا، ۱۰۰ سال آفرینش، ۱۰۰ سال استن لی.
استن لی در همکاری با نویسندگان و هنرمندان دیگری مانند جک کربی و استیو دیتکو، به خاطر خلق شخصیت‌های ماندگاری چون مرد عنکبوتی، هالک، مرد آهنی، ثور، دکتر استرنج، چهار شگفت‌انگیز، مردان ایکس و… شناخته می‌شود. از وی به عنوان پدر مارول یاد می‌شود و وی حتی پس از بازنشستگی از این کمپانی در دهه ۱۹۹۰، با عنوان تهیه‌کننده اجرایی در تولیدات مارول، همچنان با این شرکت در ارتباط بود.
لی در نیویورک به دنیا آمد و در طول قرن بیستم با آثارش فرهنگ پاپ را تغییر داد و میلیون‌ها نفر تحت تاثیر جهانی که خلق کرد قرار گرفتند. وی سال ۲۰۱۸ در حالی که ۹۵ سال داشت از دنیا رفت.
جیمز گان کارگردان ژانر ابرقهرمانی فیلم‌هایی چون «نگهبانان کهکشان» و «جوخه خودکشی» که به تازگی مدیر کمپانی دی‌سی شده است، در واکنش به این خبر نوشت: تولد ۱۰۰ سالگی استن لی مبارک. جایت خالی است، دوست من.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *