پخش فیلم کوتاه «ریسه‌نامه» و مستند «۱۰ دقیقه» از تلویزیون


فیلم کوتاه «ریسه‌نامه» با حضور کارگردانش، علی رحیمی، شنبه ۲۷ شهریور از قاب برنامه «سینمای کوتاه» روی آنتن آی‌فیلم می‌رود.
به‌گزارش روابط‌عمومی، برنامه هفتگی «سینمای کوتاه» به تهیه‌کنندگی علی‌اکبر صدیقی، هر هفته یکی از آثار مطرح در حوزه فیلم کوتاه را برای مخاطبانش نمایش می‌دهد و سپس کارگردان آن به صحبت درباره چالش‌های تولید فیلم کوتاه و جزئیات اثرش می‌پردازد.
این هفته «ریسه‌نامه» به‌کارگردانی علی رحیمی و تهیه‌کنندگی مصطفی رضوانی سوژه «سینمای کوتاه» است‌.
این فیلم کوتاه بر اساس داستانی از محمدباقر مفیدی‌کیا تولید شده و افشین سنگ‌چاپ، علی عطایی و سامان غنائمی بازیگران آن هستند.
«ریسه‌نامه» محصول مشترک حوزه هنری خراسان رضوی و باشگاه فیلم سوره است و در گروه هنری کات تولید شده است. این فیلم کوتاه مضمونی مرتبط با حمایت از تولید ملی دارد.
«سینمای کوتاه» شنبه شب ساعت ۲۳:۳۰ راهی آنتن کانال فارسی آی‌فیلم می‌شود و بازپخش آن روز یکشنبه ساعت ۰۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ خواهد بود.
مستند «۱۰ دقیقه» شبکه پرس تی‌وی به ارزیابی روابط آمریکا و مسلمانان پس از ۱۱ سپتامبر می‌پردازد.
به‌گزارش روابط‌عمومی شبکه پرس تی وی، موضوع این هفته مجموعه مستند «۱۰دقیقه» اختصاص به ارزیابی روابط دولت آمریکا و مسلمانان پس از ۱۱ سپتامبر دارد و ابعاد رفتار ایالات متحده با مسلمانان را پس از این واقعه نقد و بررسی قرار می‌دهد.
این مستند به تهیه‌کنندگی مهدی عرب بر این واقعیت تاریخی تاکید دارد که مسلمانان آمریکا و سراسر جهان یکی از مهم‌ترین قربانیان دولت ایران کشور به بهانه مبارزه با تروریسم پس از ۱۱ سپتامبر هستند.
مستند «۱۰دقیقه» همچنین به این موضوع می‌پردازد که اگرچه آمریکا با اقداماتی مانند سخنرانی اوباما در قاهره در 2009 تلاش کرد میان اسلام و تروریسم مد نظرش مرزبندی کند، ولی کشتار غیرنظامیان توسط پهپادهای آمریکایی در سومالی، یمن، پاکستان و افغانستان و هم‌چنین شکنجه آنان در گوانتانامو، این اقدامات را بر باد داد و موجب سوءاستفاده گروه‌های تکفیری مانند داعش شد که به عضوگیری از جوامع اسلامی بپردازند.
مستند «۱۰ دقیقه» یکشنبه ساعت ۱۴:۲۰ به وقت تهران روی آنتن پرس تی‌وی می‌رود و بازپخش آن ساعت ۰۰:۲۰، ۱۲:۲۰ و ۱۷:۲۰ روز دوشنبه، ساعت ۱۴:۰۰ سه شنبه و ۱۹:۲۰ و ۰۳:۲۰ روز چهارشنبه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *