500 خبرنگارخارجی از 226 رسانه بین‌المللی و از 5 قاره جهان، انتخابات 1400 ایران را پوشش می‌دهند.
به گزارش فارس، محمد خدادی معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: علی رغم وجود محدودیت سفر ناشی از کرونا، بیش از 500 خبرنگار از 226 رسانه خارجی، انتخابات 1400 کشورمان را پوشش خواهند داد.
محمد خُدادی با بیان این مطلب، اضافه کرد: این رسانه‌ها از 39 کشور جهان بوده و هماهنگی لازم برای ورود و فعالیت خبری آنان فراهمشده است.
وی با اشاره اینکه ورود خبرنگاران خارجی تنها با تست منفی کرونا میسر بوده افزود: ازاین تعداد 336 خبرنگار خارجی مقیم تهران بوده و همچنین برای بیش از 160 خبرنگار خارجی روادید مطبوعاتی صادر شده است.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: 160 خبرنگار و عوامل خبری که طی روزهای اخیر وارد کشورشده یا خواهند شد از 83 رسانه از 20 کشور جهان برای حضور و پوشش خبری این رویدادِ مهم ملی می‌باشند که درمیان انان 37 رسانه تلویزیونی، 27 روزنامه، 8 خبرگزاری، 6 رسانه رادیویی و 5 مجله و سایت خبری به چشم می خورد.
خدادی گفت: خبرنگارانی خارجی که پوشش انتخابات 1400 کشورمان را پوشش می‌دهند از امریکا، انگلستان، ایتالیا، بحرین، بلژیک، ترکیه، نروژ، سوئد و دانمارک، چین، روسیه، ژاپن، سوئیس، فرانسه، آلمان، اتریش، اسپانیا، استرالیا،، هلند، قطر، کره جنوبی، کره شمالی، کانادا، کلمبیا، کویت، لبنان، لوکرامبورگیمن، پاکستان، نیجریه، آذربایجان، افغانستان، ارمنستان، قرقیزستان، عراق، عمان، امارات فلسطین،سوریه، و… می‌باشند.
به گفته خُدادی، ژاپن با 25 خبرنگار و پس از آن فرانسه، قطر، ایتالیا و آمریکا، به‌ترتیب با 24، 18، 15 و 12 خبرنگار، دارای بیشترین خبرنگاران و عوامل خبری حاضر در این انتخابات خواهند بود.
معاون مطبوعاتی در ادامه گفت: ارائه کارت خبری و معرفی‌نامه برای فعالیت آن‌ها در سطح شهرها و گفتگو با نامزدها، مردم و مسئولین و همچنین حضور مستقیم در ستاد انتخابات کشور، ازجمله تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی مقیم و غیر مقیم است.
وی در تشریح بیشتر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی، افزود: ارائه مجوز برای تهیه گزارش از حوزه‌های اخذ رای، مجوز ورود به شهرستان‌ها در صورت تقاضا برای پوشش خبری در روزهای پیش و حین برگزاری انتخابات، از دیگر تسهیلات ارائه شده به خبرنگاران خارجی است.
خُدادی همچنین به ایجاد هماهنگی‌های لازم برای گفتگو با وزیر محترم کشور در روز چهارشنبه 26 خرداد، حضور در نشست خبری سخنگوی محترم شورای نگهبان در روز 5 شنبه 27 خردادماه و همچنین هماهنگی برای حضور در دفتر مقام معظم رهبری به‌منظور پوشش خبریِ مراسم رای‌دهی ایشان اشاره کرد و گفت: حضور در نشست خبری سخنگوی محترم وزیر امور خارجه نیز از دیگر برنامه‌های خبری خبرنگاران خارجی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *