همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، رادیو ایران ویژه برنامه‌هایی را در قالب‌های متفاوت تدارک دیده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، رادیو ایران ویژه برنامه های متفاوتی را همچون؛استقبال از ماه رمضان، برنامه های افطار و سحر، ترتیل خوانی، میزگرد قرآنی، ویژه برنامه های ولادت امام حسن مجتبی(ع) و ویژه برنامه های شب های قدر، پخش می کند.
امسال ششمین سالی است که این شبکه رادیویی ویژه برنامه «جشن سلام» را با هدف تقویت و افزایش شناخت نسبت به شکرگزاری این ماه و آثار مثبت آن در زندگی و تغییر باور و رفتار در جهت سبک زندگی اسلامی با محوریت «پویش حال خوب»در آستانه ماه مبارک رمضان پخش می کند.
گفتنی است این برنامه با اجرای سعید توکلی سه شنبه 24 فروردین بعد از خبر ساعت 19:00 پخش می شود.
از دیگر برنامه های رادیو ایران می توان به «قدر قرآن»، «قرار بی قراران»، «نفس صبح»، «به رنگ خدا»، «قرار آسمانی»، «دور عاشقان»، «نور باران»، «روز بیداری» و «جشن سپاس» اشاره کرد که در ذیل اطلاعات این برنامه ها آمده است :

• برنامه «قدر قرآن» هر روز از ساعت03:00تا ۰3:۴۵ ترتیل یک جزء از قرآن کریم است.
• «قرار بی قراران» ویژه برنامه سحرگاهی رادیو ایران است که با تمرکز بر روی اخلاق اسلامی و کمک به همنوع با توجه به اوضاع کنونی به تهیه کنندگی عبدالله علایی و وحید بیات و اجرای محمد نصرآبادی در سحرهای ماه مبارک رمضان ساعت 04:00 پخش می شود.
• برنامه «نفس صبح» هر روز بعد از خبر ساعت ۶:۰۰ با موضوع ترجمه و تفسیر روان قرآن کریم است با حضور دکتر محمدحسین نیک نام از رادیو ایران پخش می شود.
• برنامه «به رنگ خدا» تحلیل آیات و روایات قرآنی است که هر روز از ساعت ۱۷:1۰ تا با اجرای مرحوم مهندس علیرضا فتحی پور پخش می شود.
• ویژه برنامه افطار با نام «قرار آسمانی» هر روز از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۱:۰۰ با اجرای سعید توکلی با هدف آشنایی مخاطبان با سبک زندگی ایرانی -اسلامی که منجر به همدلی و کمک مومنانه در این روزها نسبت به یکدیگر می شود و با تمرکز بر «پویش حال خوب»، به تهیه کنندگی حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.
• در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) یعنی سه شنبه 7 اردیبهشت ویژه برنامه «دور عاشقان» ۲3:۰۰ بامداد پخش می شود.
• ویژه برنامه «نور باران» در شب های قدر بعد از خبر ساعت ۲۳:۰۰ به تهیه کنندگی سعید مبشری پخش می شود.
• «روز بیداری» نام ویژه برنامه رادیو ایران در روز قدس است که به تهیه کنندگی حسین عارفی، جمعه 17 اردیبهشت ساعت 9:00 پخش می شود.
• «جشن سپاس » با تاکید بر شکرگزاری از این ماه و برکات آن در روز عید سعید فطر بعد از خبر ساعت 19:00 به تهیه کنندگی حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود
گفتنی است برنامه های دیگر این شبکه نیز با توجه به مسولیتشان به موضوع ماه رمضان و برکات آن می پردازند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *