12:25

همزمان با هفته میراث‌فرهنگی همایش ملی «فرهنگ و تمدن خلیج فارس به روایت باستان‌شناسی» با همکاری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در بندر باستانی سیراف برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌ عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، همایش ملی «فرهنگ و تمدن خلیج فارس به روایت باستان‌شناسی» در پاسداشت روز ملی خلیج فارس به همت معاونت میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، انجمن علمی باستان‌شناسی ایران و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر با حضور شماری از باستان‌شناسان و پژوهشگران مطالعات حوزه خلیج فارس 29 تا30 اردیبهشت ماه 1401 در سالن همایش‌های پتروشیمی زاگرس در بندر تاریخی سیراف (استان بوشهر) برگزار می‌شود.
در این همایش باستان‌شناسان مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور به بیان آخرین دستاوردهای مطالعات علمی باستان‌شناسی و میان‌رشته‌ای در حوزه فرهنگی و تمدنی خلیج فارس و چالش‌ها و ظرفیت‌های آن خواهند پرداخت.
ارتباطات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خلیج فارس با پس‌کرانه‌های آن و نیز دریای مکران، اقیانوس هند و دریای چین بر پایه یافته‌های باستان‌شناختی از موضوعات مهم این همایش دو روزه خواهد بود.
گفتنی است، این همایش در راستای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی و اجرایی میان انجمن علمی باستان‌شناسی ایران و معاونت میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و با حمایت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر و همکاری سایر نهادهای پژوهشی، دانشگاهی و اجرایی کشور از جمله پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.