شرکت تحلیلی «Gower Street» پیش بینی به روز شده‌ای را برای گیشه جهانی منتشر کرد که برآورد می‌کند درآمدها برای سال ۲۰۲۴ به بیش از ۳۲ میلیارد دلار می‌رسد.
به گزارش ایسنا، این شرکت تحلیل داده پیش‌بینی می‌کند که درآمدهای گیشه سینمای جهان امسال به ۳۲.۳ میلیارد دلار برسد که از ۳۱.۵ میلیارد دلاری که در ابتدا پیش‌بینی می‌کردند بیشتر است. این رقم هنوز کمتر از ۳۳.۹ میلیارد دلاری است که سال گذشته در سرتاسر جهان به دست آمد و ۱۰ میلیارد دلار کمتر از اوج ۴۲.۳ میلیارد دلاری قبل از همه گیری کرونا است.
بر اساس این پیش‌بینی، گیشه بین‌المللی سینما به استثنای چین، بیشترین سود را به خود اختصاص خواهد داد و پیش‌بینی‌ها ۵۵۰ میلیون دلار بالاتر از برآورد اولیه ۱۶.۲ میلیارد دلاری است. همچنین انتظار می رود گیشه داخلی  (آمریکا شمالی) ۲۰۰ میلیون دلار بالاتر از پیش بینی اولیه خود در حدود ۸.۲ میلیارد دلار باشد. انتظار می‌رود چین، تنها یکی از سه بازار کلیدی پیش‌بینی‌شده برای رشد سالانه نسبت به سال ۲۰۲۳، ۷.۹ میلیارد دلار درآمد داشته باشد که برابر با برآوردهای قبلی است.
به گزارش هالیوود ریپورتر، تغییرات در تقویم اکران با اضافه شدن عناوین بیشتر دلیل اصلی افزایش پیش‌بینی‌ها برای گیشه سینمای جهان در سال ۲۰۲۴ بوده است. این گزارش خاطرنشان می‌کند که افزایش فروش سینماها در واقع با ارز محلی بالاتر خواهد بود، اما دلار قوی ایالات متحده اساساً بیش از یک سوم از دستاوردهایی را که در مجموع در بازارهای بین المللی دیده می شود، را از  بین برده است.
حتی با پیش بینی بهبود یافته، شرکت تحلیلی ««Gower Street»» انتظار دارد گیشه جهانی امسال نسبت به سال گذشته میلادی ۵ درصد سقوط کند که اولین افت سالانه پس از همه گیری است. برآورد اصلاح شده ۲۰۲۴ هنوز ۱۸ درصد کمتر از میانگین سه سال گذشته قبل از همه گیری یعنی بین‌ سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ است.
گوور استریت این افت سال به سال را به اعتصابات تاریخی دوگانه نویسندگان و بازیگران هالیوود نسبت می دهد که منجر به کاهش سرعت تولید و تاخیر در انتشار چندین عنوان بزرگ در سال جاری شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *