19:35

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد در بخش رقابتی چهار جشنواره جهانی در آمریکا، کانادا، پرتغال و اسپانیا به نمایش درمی آید.
به گزارش رسیده، «زنگ تفریح» در چهار حضور جهانی جدید به بخش رقابتی بیستمین جشنواره مستقل دانشجویی «Reality Bytes» در آمریکا، سیزدهمین جشنواره «گرند ریور» در کانادا، پنجمین جشنواره فیلم‌های سیاسی «Festival Politica» در پرتغال و جشنواره حقوق بشر کاتالونیا در اسپانیا راه یافت.

این فیلم کوتاه ایرانی در فروردین‌ماه در سه نوبتِ متقاوت در جشنواره حقوق بشر کاتالونیا به صورت مجازی به‌نمایش درمی‌آید و همچنین، در اردیبهشت‌ماه، جشنواره مستقل دانشجویی «Reality Bytes» آمریکا، جشنواره «گرند ریور» کانادا، و جشنواره فیلم‌های سیاسی «Festival Politica» پرتقال میزبان مجازی «زنگ تفریح» هستند.

این فیلم که بیش از پانزده حضور جهانی را پشت سر گذاشته، در جشنواره‌های شاخص مورد تأیید آکادمی اسکار از جمله جشنواره فیلم کوتاه «ازمیر» و جشنواره «سینه لبو» شیلی حضور داشته و از افتخارات آن می توان به کسب جایزه بهترین بازیگر از سی و سومین دوره جشنواره دانشجویی «Living Skies» کانادا و جایزه بهترین فیلم کوتاه از هجدهمین جشنواره «آکسفورد» آمریکا اشاره کرد.

شایان ذکر است که این اثر کوتاه به نمایندگی از مدرسه فیلمسازی و پژوهش‌های سینمایی «هیلاج» در بیستمین جشنواره مستقل دانشجویی «Reality Bytes» آمریکا به رقابت می‌پردازد.

پخش جهانی «زنگ تفریح» برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است.

موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *