11:54

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد، در سی و ششمین حضور جهانی، به بخش مسابقه آثار کوتاه داستانی بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی «نوادا سیتی» در آمریکا راه یافت.
به گزارش رسیده، جشنواره بین‌المللی نوادا سیتی (Nevada City Film Festival) امروز جمعه پنجم شهریور (27 اوت) رسما آغاز به کار می‌کند، و فیلم کوتاه «زنگ تفریح» از ایران در بخش مسابقه آثار کوتاه این جشنواره برای جوایز اصلی در این بخش به رقابت می‌پردازد.
جشنواره فیلم نوادا سیتی (NCFF) رویدادی بین‌المللی است که در سال 1380 (2001 میلادی) آغاز به کار کرد و هرسال در شهریور ماه (سپتامبر) در شهر تاریخی نوادا سیتی (ایالت کالیفورنیا) در آمریکا برگزار می‌شود.
این جشنواره آثار مستقل شاخص را از سراسر جهان به نمایش می‌گذارد و فیلمسازان مطرح جهانی، فعالان صنعت سینما، و بیش از سه هزار نفر علاقه مند و مخاطب را در هر دوره به این رویداد جذب می‌کند.
جشنواره بین‌المللی نوادا سیتی (Nevada City Film Festival) به خاطر توجه ویژه به سینمای مستقل به «ساندنس» سیه‌را معروف است و استعدادهای نو، آثار خلاق و مترقی را کشف و به جامعه سینمایی معرفی می‌کند. «یو اس ای تودی» این جشنواره را سومین جشنواره شاخص آمریکا در سال 2020 معرفی کرد.
فیلم کوتاه «زنگ تفریح» در سی و ششمین حضور جهانی، در بخش رقابتی آثار کوتاه داستانی این جشنواره برخط (آنلاین) به نمایش درمی‌آید.
فیلم کوتاه «زنگ تفریح» برگرفته از ماجرای دختر آبی است و قصه‌‌ یک دختر دبیرستانی یاغی را روایت می‌کند که می‌خواهد در طول زنگ تفریح و با کمکِ سه دوست خود مخفیانه از مدرسه خارج شود و برای تماشای مسابقه‌ فوتبال استقلال- العین در چارچوب مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به ورزشگاه آزادی برود.
موژان کردی در نقش سحر، ریحانه نبی‌یان در نقش طهورا، نیلوفر شکوهی‌نیا در نقش آیدا و غزل خلیلی در نقش سارا بازیگران این فیلم کوتاه هستند.
بیست و یکمین دوره جشنواره فیلم نوادا سیتی (Nevada City Film Festival) در این دوره به علت پاندمی کرونا از 12-5 شهریور (27 اوت-3 سپتامبر) به‌صورت برخط (آنلاین) برگزار می‌شود.
عکس از نگار نیکخواه آزاد است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *