18:20

«دشت خاموش» به نویسندگی و کارگردانی احمد بهرامی و تهیه کنندگی سعید بشیری در بخش مسابقه بین الملل جشنواره بازل سوئیس و جشنواره فیلم های هنری اسلوواکی پذیرفته شده و به نمایش در می آید.
به گزارش ایسنا، دهمین دوره جشنواره بین المللی بازل از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ ژوئن( ۲۶ تا ۳۰ خرداد) در کشور سوئیس برگزار می شود و فیلم «دشت خاموش» در بخش مسابقه بین الملل به نمایش در می آید.
همچنین در این جشنواره از سینمای ایران فیلم «گوزن ها» ساخته مسعود کیمیایی و فیلم «جنایت بی دقت» ساخته شهرام مکری، در بخش بین الملل حضور دارند.


از عوامل فیلم «دشت خاموش»، احمد بهرامی و ناهید عزیزی صدیق (مشاور کارگردان) در این رویداد هنری حضور خواهند داشت.
بیست و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های هنری اسلوواکی نیز از تاریخ ۲۳ تا ۲۷ ژوئن( ۲ تا ۶ تیر ) در براتیسلاوا پایتخت این کشور برگزار می شود و «دشت خاموش» در بخش مسابقه بین الملل این جشنواره به نمایش در می آید.
این فیلم که اخیرا در جشنواره جهانی فجر حضور داشت، تا کنون در بیش از 20 جشنواره بین المللی حضور داشته و به نمایش در آمده که برخی از آنها عبارتند از : ونیز، جهانی فجر، فلورانس، وایادولید( اسپانیا)، استکهلم، شبهای سیاه تالین(استونی)، توکیو، سنگاپور، فیلم های ایرانی استرالیا، شانگهای، هنگ کنگ، هند (کرالا، پونا، چنای، یاشوانت) سابورسیو(کرواسی)، موو(بلژیک)، لیختر(فرانکفورت)، انجمن منتقدان جهان ( امریکا)…
همچنین «دشت خاموش» موفق به دریافت جوایز از این جشنواره ها شده که از آن جمله می‌توان به جایزه بهترین فیلم بخش افق های جشنواره ونیز، نشان فیپرشی (فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم) و تندیس بهترین فیلم، فای( اتحادیه ملی ایتالیا) از جشنواره ونیز، تندیس بهترین فیلم جشنواره هنگ کنگ، تندیس بهترین بازیگر مرد ( علی باقری) از جشنواره هنگ کنگ، جایزه بهترین تدوین ( سارا یاوری) از انجمن بین المللی منتقدان فیلم و جایزه بهترین فیلم از جشنواره کرواسی اشاره کرد.
پخش بین الملل فیلم «دشت خاموش» بر عهده توسط شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *