نمایش «هیس» به کارگردانی اسماعیل شفیعی موفق شد ۳ جایزه از بیست و هشتمین فستیوال بین‌المللی تئاتر «روسکایا کلاسیکا» مسکو را از آن خود کند.
به گزارش ایسنا، این نمایش چند ملیتی که به عنوان کاری از گروه تئاتر «چایکا» از ایران در این فستیوال حضور داشت، جوایز بهترین کارگردانی، بهترین بازی دونفره (دوئت) و دیپلم افتخار این رویداد هنری را از آن خود کرد.
بر همین اساس جایزه بهترین کارگردانی به اسماعیل شفیعی، عضو هیات علمی دانشگاه هنر و جایزه‌ بهترین بازی دونفره (دوئت) به مینا امامی و فرزانه میدانی و دیپلم افتخار پیوست فرهنگ شرق و روسیه به این گروه تعلق گرفت.
این نمایش چند ملیتی که در آن بازیگرانی از ایران، جمهوری آذربایجان و روسیه شرکت دارند، سال گذشته در فستیوال آرلکین روسیه نیز برنده جایزه ویژه هیات داوران شد.
گروه تئاتر «چایکا»، سال گذشته، از همین فستیوال با اجرای نمایش «موتسارت، سالیه‌ری، مکبث و دیگران» جایزه بهترین کارگردانی و جایزه‌ ویژه‌ هیات داوران را به خاطر «به کارگیری جسورانه عناصر نوین در اجرای آثار کلاسیک» دریافت کرد.
گفتنی است بیست و هشتمین فستیوال بین‌المللی تئاتر روسکایا کلاسیکا از ۲۱ تا ۲۹ می سال‌جاری (یکم تا نهم خرداد ماه) در روسیه برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *