اولین نشست هماهنگی‌ها و سیاستگذاری‌های نخستین نمایشگاه کالیگرافی- نقاشی خط «حکیم نظامی – شهره آفاق» برگزار شد.
به گزارش رسیده، این نمایشگاه به همت فرهنگسرای نیاوران و حمایت بنیاد رودکی، به منظور بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی با همراهی موسسه فرهنگی هنری اکو و مجموعه‎های فرهنگی هنری آسمان (فرهنگستان هنر) در حال آماده‎سازی و برنامه‌‎ریزی است.
اولین نشست سیاستگذاری نمایشگاه کالیگرافی، با حضور سرور بختی ریاست موسسه فرهنگی هنری اکو، دکتر علیرضا ناصری ریاست مجموعه فرهنگی هنری آسمان (فرهنگستان هنر) و عبادرضا اسلامی ریاست محترم فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.
طی این نشست، هدف از برگزاری نمایشگاه مذکور، معطوف ساختن نگاه هنردوستان به سمت ادیبان پارسی‎گوی در حیطه هنرهای تجسمی عنوان شد.
علیرضا جعفری مرام معاون هنری فرهنگسرا و مدیر اجرائی این پروژه پیرامون این نمایشگاه گفت: هنر وسیله‌ای برای به ظهور رساندن رخداد درونی هنرمندان از جهان پیرامون اوست، حال اگر این رخداد درونی باعث تجلی جنس دیگری از هنر او گردد، هم افزایی مثبتی شکل گرفته و تاثیر بر مخاطب را افزایش خواهد داد، لذا در این طرح از هنرمندان رشته تجسمی، خاصه خوشنویسان در رشته کالیگرافی دعوت می شود تا هنر خود را در قالب اشعار حکیم نظامی گنجوی بروز و ظهور دهند. نمایشگاه یادشده پس از فراخوان عمومی و جمع‎آوری آثار هنرمندان، در زمستان سال جاری بر روی دیوار نگارخانه‎های سه مجموعه فرهنگسرای نیاوران، مجموعه آسمان و موسسه اکو به نمایش در خواهد آمد.
عنوان نمایشگاه «حکیم نظامی– شهره آفاق» بوده و داوری آثار توسط سه تن از هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی انجام می‎پذیرد.
فراخوان نمایشگاه بزودی از طریق رسانه‎ها اعلام عمومی شده و هنرمندان کشورهای عضو اکو، امکان حضور در این نمایشگاه را خواهند داشت.
پس از نمایش آثار منتخب در گالری‌های مذکور، برگزیدگان نمایشگاه، جوایز خود را دریافت خواهند نمود.
محل دبیرخانه این نمایشگاه فرهنگسرای نیاوران بوده و زمان دریافت آثار متعاقباً و طی فراخوان از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع علاقمندان خواهد رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *