11:20

«مدیحه» عنوان نمایشگاه طراحی‌های «حسین طادی» است که از هفتم تا 18 آبان ماه در گالری والی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی، این نمایشگاه «حسین طادی» در باره این نمایشگاه گفت: مدیحه عنوان پنجمین نمایشگاه طراحی انفرادی من است و چون درونمایه بیشتر آثار این مجموعه به مرگ اشاره دارد، این عنوان را برای این نمایشگاه انتخاب کرده ام. در بیشتر فرهنگ ها زمانی که فردی می میرد و سفرش به دیگر سو آغاز می شود، نزدیکان او گرد کالبد بی جان او و مزارش می نشینند و مدیحه می خوانند.
او افزود: مجموعه آثار این نمایشگاه اشاره به مرگ دارد، البته مرگی که من به آن توجه داشته ام مرگ جسمانی نیست، از این رو در آثار این مجموعه با ماسک، صورتک و چهره های مات شده روبرو هستیم. در واقع آثار این مجموعه به نوعی واکاوی درون است و به تصویر کشیدن آن چیزی که نادیدنی است.
طادی درباره چرایی گرایش به مفهوم مرگ و بازتولید این مفهوم در طراحی هایش گفت: من از 12 سالگی اضطراب بالایی نسبت به زندگی داشتم و با مسئله مرگ ارتباط داشتم. با فاصله زمانی کم عموهایم را از دست دادم و به همین واسطه برای اجرای مراسم های آیینی خاکسپاری به بهشت زهرا و به تبع آن غسال خانه رفتم و آن جا با جسدهایی روبرو شدم که توسط غسال ها شسته می شدند و کفن پیچ می شدند. از آن زمان به بعد همه چیز برایم پوچ شده بود.
او افزود: از آن زمان به بعد اضطراب بدی گرفتم و بعدها فهمیدم تنها زمانی که طراحی می کنم، به نوعی از شر این اضطراب ها خلاصی پیدا می کنم. در واقع شما با هنر می‌توانید خودتان را امتداد بدهید. می‌میرید ولی انگار هستید چون اثر شما وجود دارد. دیدم با ادبیات و هنر تجسمی می‌شود با مرگ جنگید. بعد از آن زندگی من وارد یک جریان دیگری شد. لذت‌بخش‌تر شد ولی همچنان رنج‌های خاص خودش را داشت.
این طراح ادامه داد: برای خلق آثار مجموعه مدیحه به نوعی متاثر از منظومه «ایکور» سروده «گاوین بنتاک» با ترجمه «احمد میر علایی» هستم. شعر «ایکور» بلندترین منظومه مدرن است که شاعر درآن با زبان و لحنی حماسی ضمن روایت گری همواره به مساله تکرار نیز توجه دارد. مرگ هم همواره چنین چهره ای برای بشر دارد و فرقی نمی کند که در کجای این قاره خاکی زندگی می کنیم به شکل های مختلف به سراغ ما می آید و گاه ها مرگ هایی که یک انسان در طول زندگی اش تجربه می کند، موجب می شود تا شاهد خلق پرتره های متعددی از او باشیم.
طادی درباره مجموعه مدیحه گفت: دراین نمایشگاه یک طراحی 50 متری به همراه 12 طراحی پرتره در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد و به نوعی با طراحی گالری را به تسخیر خود در می آورد و نوع چیدمان این طراحی به گونه ای است که هویت تازه ای به گالری می بخشد.
طادی ادامه داد: طراحی 50 متری با تکنیک گرافیت و پرتره ها با جوهر روی مقوا خلق شده اند و استیمنت نمایشگاه نیز توسط دکتر امیر نصری نوشته شده است.
نمایشگاه «مدیحه» از هفتم تا 18 آبان ماه در گالری والی میزبان علاقمندان خواهد بود.
گالری والی در میدان ونک،خیابان خدامی، پلاک 72 واقع شده است
حسین طادی متولد ۱۳۶۳ تهران است و از سال 1385 طراحی می کند و تاکنون آثارش را در پنج نمایشگاه انفرادی و 24 نمایشگاه گروهی در معرض دید علاقه مندان گذاشته است و به عنوان نمایشگاه گردان نیز 6 نمایشگاه برپا کرده است. طادی در بسیاری از رویدادهای مهم طراحی که در دو دهه اخیر در ایران رقم خورده، حضور جدی و پررنگی داشته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *