نقش منفی «مولان» رئیس هیات داوران جشنواره پکن شد


گونگ لی که آخرین بار در فیلم سینمایی «مولان» نقش آفرینی کرده است، ریاست هیات داوران جشنواره فیلم پکن را بر عهده گرفت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، گونگ لی بازیگر فیلم سینمایی «مولان» به عنوان رئیس هیات داوران این دوره از جشنواره فیلم پکن، جوایز تیانتان را اهدا خواهد کرد. یازدهمین دوره این جشنواره قرار است، به صورت فیزیکی از ۱۴ تا ۲۱ آگوست در پایتخت چین برگزار شود.
در بیانیه‌ای که این جشنواره منتشر کرده به حضور این بازیگر به عنوان رئیس هیات داوران در جشنواره‌های مهم اشاره شده است که از جمله آن‌ها می‌توان دوره پنجاهم جشنواره بین المللی فیلم برلین، دوره پنجاه و نهم جشنواره فیلم ونیز، شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی توکیو و هفدهمین دوره جوایز بین المللی فیلم شانگ‌های را نام برد. او همچنین در سال ۱۹۹۷ به عنوان یکی از اعضای هیات داوران جشنواره فیلم کن فعالیت کرده بود.
گونگ لی اخیراً در فیلم لایو اکشن «مولان» محصول دیزنی در کنار لیو ییفئی ایفای نقش کرده بود. این فیلم ۴۱ میلیون دلار در گیشه چین فروخت.
جشنواره فیلم پکن در سال ۲۰۱۱ تاسیس شد. این رویداد عموماً در ماه آوریل برگزار می‌شود، اما برپایی آن به دلیل همه گیری کووید ۱۹ در سال گذشته به تابستان موکول شد. آوریل امسال، این جشنواره اعلام کرد که دوباره برگزاری رویداد عقب افتاده و میانه ماه آگوست میزبان فیلمساز‌ها خواهد بود.
در سال ۲۰۱۹ جایزه تیانتان بهترین فیلم به «یک مرد خوشبخت» نماینده دانمارک رسید. جایزه بهترین کارگردانی را هم لاسلو نمش مجارستانی برای فیلم «غروب آفتاب» دریافت کرد. در این رویداد فروغ قجابگلی هم برای «تهران: شهر عشق» جایزه بهترین بازیگر نقش زن را دریافت کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *