13:26

سيدمجيد پوراحمدي روز دوشنبه – ۷ شهريور ماه – در نشست با سيد غني نظري، دبيراول کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي و محمد صفري، عضو کميسيون امور داخلي کشور و شوراها ضمن بررسي مسائل ومشکلات اين صندوق، بر ضرورت حمايت و ‌همراهي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي با اين نهاد حمايتي براي پويايي و توسعه اقتصاد هنر تأکيد کردند.
پوراحمدی در این جلسه با ارائه توضیحاتی درباره وظایف و عملکرد این صندوق گفت: صندوق اعتباری هنر وظیفه حمایت گری را برای خود مسلم می داند و ما طی این مدت تلاش کردیم با برگزاری جلسات متعدد با اصحاب فرهنگ و هنر، نمایندگان مجلس و مدیران بخش های مختلف فرهنگی و هنری، با برنامه‌ريزي و پياده سازي طرح‌هاي اجرايي، فعالیت این نهاد حمایتی را در راستای حل مشکلات جامعه فرهنگ، هنر و رسانه کشور گسترش دهیم.
مشاور وزیر ارشاد تأکید کرد: توجه به مقوله حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر یکی از مهمترین برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی است. هدف ما حرکت صندوق از یک نهاد حمایت‌گر با توزیع منابع به سوی سازمانی است که زمینه ایجاد درآمد پایدار برای اصحاب فرهنگ و هنر را فراهم کند.
وی در پایان تصریح کرد: تمام تلاش ما ساماندهی زیرساخت های کسب و کارهای فرهنگ و هنر است. در صورت فراهم بودن بستر و زیرساخت مناسب، هنرمندان مستعد ایرانی می توانند آثار خود را در سراسر جهان عرضه کنند.
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در اين نشست گفت: طی یکسال اخیر فعالیت های مهمی در صندوق اعتباري هنر انجام گرفته است . توجه به مسائل فرهنگي و حل مشکلات این قشر فرهیخته موضوعي است که همکاری تمام دستگاه های اجرایی کشور را می طلبد. ما نیز در کمیسیون اقتصادی آمادگی داریم تا به موضوع مهم اقتصاد هنر ورود پیدا کنیم و در این مسیر حضوری موثر داشته باشیم.
صفری، نماینده مردم املش و رودسر نیز ضمن تقدیر از فعالیت های صندوق اعتباری هنر در حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر گفت: در هر جامعه ای فرهنگ، هویت بخش است. یکی از مهم ترین اولویت های ما در مجلس شورای اسلامی توجه به مسائل و موضوعات اهل فرهنگ و هنر است. امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم مسیر فعالیت هنرمندان را هموار سازیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *