14:20

آشنایی سیامک اطلسی و خسرو معصومی در فیلم «سفر» بهرام بیضایی اتفاق افتاد و از آن پس این دو دوستان نزدیکی شدند و حالا خسرو معصومی کارگردان گزیده‌کار سینما از درگذشت دوست دیرین خود بسیار اندوهگین است.
معصومی در پاسخ به ایسنا که خواستار گپ و گفتی کوتاه درباره سیامک اطلسی است، می‌گوید: به خاطر این اتفاق حال خوشی ندارم اما به دلیل دوستی با سیامک هر کاری لازم باشد، انجام می‌دهم.
و سخنش را این گونه ادامه می‌دهد: سیامک بسیار فعال بود در چند حوزه کار می‌کرد؛ دوبلور خیلی خوبی بود و در زمینه نوشتن هم چندین فیلمنامه سینمایی و تلویزیونی داشت اما در ذهن عموم تماشاگران به عنوان بازیگری شاخص نقش بسته است بویژه حضورش در فیلم‌های بهرام بیضایی همچون «چریکه تارا» و «شاید وقتی دیگر» بسیار به یاد ماندنی است.
معصومی سپس دوستی خود را با سیامک اطلسی در فیلم «سفر» بیضایی یادوری می‌کند و می‌افزاید: در این فیلم دوستی ما شکل گرفت و بعدا نقش اصلی فیلم خودم «دوران سربی» را به او سپردم که به باور بسیاری، یکی از بهترین نقش‌آفرینی‌های اوست. واقعیتش این است که اول با تردید این پیشنهاد را مطرح کردم ولی وقتی نتیجه کار را روی پرده دیدم، بسیار درخشان بود همچنانکه سیامک بعد از آن هم در فیلم «آن سوی آتش» کیانوش عیاری بسیار خوش درخشید.
این فیلمسازی درباره فعالیت‌های اطلسی در حوزه نویسندگی و کارگردانی هم توضیح می‌دهد: در این دو حوزه هم کار می‌کرد ولی مانند بازیگری موفق نبود. خودش هم باور داشت که عمده توانمندی‌اش در زمینه بازیگری است . فرقی نمی‌کرد نقشی کوتاه یا بلند را بازی کند، او در هر حال بازیگری توانمند بود و می‌توان درباره بازیگری او ساعت‌ها سخن گفت.
معصومی فعالیت‌های اطلسی را در زمینه دوبله هم یادآوری می‌کند و می‌گوید: صدای بسیار خوبی داشت و همین موضوع در ایفای نقش هم موثر بود و به او کمک می‌کرد.
این فیلمساز در پاسخ به این پرسش که چرا سیامک اطلسی برغم توانایی‌های متعدد خود در زمینه بازیگری سینما هم چندان پرکار نبود، توضیح می‌دهد: بازیگری گزیده‌کار بود و دوست نداشت در هر نقشی بازی کند. اما وقتی سن بالا می‌رود، آدمی ناچار است برای گذران زندگی به بعضی امور تن بدهد و سیامک هم ناچار شد در بعضی پروژه‌ها و سریال‌ها کار کند . با این حال همیشه به خودش امیدوار بود و دوست داشت تجربه‌هایی موفقیت‌آمیز از سر بگذارند.

تورج نصر: خاطرات میان من و سیامک اطلسی گفتنی نیست

تورج نصر که به گفته خودش از دوستان صمیمی مرحوم سیامک اطلسی است، در حالی که هنوز از خبر فوت این هنرمند شوکه بود، گفت: نمی دانم واقعا چه بگویم فقط می دانم متاسفانه جای یکی از بهترین دوستانم خالی شد.
این دوبلور و بازیگر درباره درگذشت سیامک اطلسی، هنرمند پیشکسوت خاطرنشان کرد: تا جایی که من از حالشان مطلع بودم ایشان مشکلی نداشت. اتفاقا چند روز پیش دخترشان، سحر را در استودیو کوالیما دیدم و حال پدر را پرسیدم، گفت خوب است. واقعا نمی دانم چه بگویم. الان به قدری حالم بد است که نمی دانم چه بگویم.
تورج نصر درباره همکاری اش با مرحوم اطلسی یادآور شد: ۵۰ سال است سیامک را می شناسم چه بگویم از این ۵۰ سال، اندازه یک دنیا با او خاطره دارم چون به غیر از همکار، ما با هم دوست بودیم حتی در مراسم ازدواجش هم حضور داشتم، متاسفانه امروز به یکباره در پیام ها خواندم که او فوت کرده است!
این دوبلور باسابقه گفت: از صبح که خبر تلخ درگذشت سیامک را شنیدم مدام به خاطرات گذشته ام با وی برمی گردم، خاطراتی که میان من و اوست گفتنی نیست. ما سال ها پشت میکروفن با هم گفتیم و خندیدیم. او بسیار مرد پاکی بود. متاسفانه وقتی کسی می میرد همه از این حرف ها می زنند اما من واقعا از صمیم قلب می گویم که ذره ای در این سالها نه من و نه هیچکس از این مرد آزاری ندید. او همیشه با صمیمیت می آمد و با صمیمیت هم می رفت، هیچوقت صدای بلندش را نشنیدیم.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *