14:43

کلودیا روت وزیر فرهنگ دولت آلمان، تمایلی به تمدید قرارداد کارلو شوتریان، مدیر هنری برلیناله ندارد و این موضوع را “غیر اخلاقی” و “غیرحرفه ای” خواند.
به گزارش بانی‌فیلم به نقل از اشپیگل آنلاین.
این نامه سرگشاده که با امضاي ۱۳۰ هنرمند از سراسر جهان برای کلودیا روت نوشته شده. رفتار کلودیا روت وزیر دولت آلمان در امور فرهنگی را مورد انتقادقرار داده است.
پنجشنبه گذشته، هیئت نظارت مسئول رویدادهای فرهنگی فدرال آلمان تصمیم به ادامه
مدیریت دوگانه که از سال ۲۰۱۹ تا کنون جریان داشته را ادامه بدهند. اما خانم ماریته ریزنبک انصراف و کناره گیری خود را اعلام می کند.

هنرمندان در این نامه سرگشاده از تمدید قرارداد شوتریان حمایت می کنند. کارلو شوتریان لزوماً یک شومن نیست، او با شیوه ‌ای آرام بهمراه تیمش مسیر باز و هنری غنی را دنبال کرده.
این نامه انتقادی وزیر دولت آلمان را خطاب قرار داده و توضیح داده اند که او در امور فرهنگی کوتاهی نکرده است. در جمله اول آمده است: «ما، گروهی از فیلمسازان مختلف از سراسر جهان که به برلیناله به عنوان مکانی برای سینمای بزرگ از همه نوع احترام عمیقی قائل هستیم، به رفتار مضر، غیرحرفه ای و غیراخلاقی وزیر امور فرهنگی خانم کلودیا روت اعتراض می کنیم، او مدیر محترم هنری برلیناله آقای کارلو شوتریان را مجبور به انصراف کرده، با وجود اینکه او قول داده بود قراردادش را تمدید می کند.

در میان امضاکنندگان افرادی همچون مارتین اسکورسیزی، اولیویه آسایاس و جوانا هوگ و آلمانی هایی از جمله آنجلا شانلک و کریستوف هوخهوسلر دیده میشوند.
کارلو شوتریان گفت که او در ماه مارس با کلودیا روت وزیر فرهنگ جلسه ای داشته و تصمیم گرفته شد که قراردادش تمدید شود. تصمیمی که اکنون گرفته شده برای او غافلگیرکننده است.
اکنون ماریته روزنبک از انصراف و کناره گیری منصرف شده است.
در ماه جولای مشخص شد که برلیناله مشمول اقدامات ریاضتی خواهد شد و از سال ۲۰۲۴ فیلم‌ های کمتری نمایش داده می‌شود، سریال ‌های جوانان از آلمان حذف می‌شوند و بخش ‌های دیگر هم ادغام می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *