13:50

حمید فرخ‌نژاد نامزد بهترین بازیگر مرد و تهیه‌کننده و احسان عبدی‌پور نامزد بهترین فیلمنامه با فیلم «میجر» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی در مراسم جایزه «سپتیمیوس» شدند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فارابی، مراسم جایزه «سپتیمیوس» جوایز خود را به بهترین‌های چهار قاره – آمریکا، اروپا، آفریقا و آسیا – اهدا می‌کند که امسال در بین نامزدهای بهترین بازیگر مرد آسیایی و بهترین تهیه‌کننده نام حمید فرخ‌نژاد و نیز احسان عبدی پور در بخش بهترین فیلمنامه با فیلم «میجر» به چشم می‌خورد.
جایزه «سپتیمیوس» رویدادی است که سالیانه در آمستردام هلند برگزار می‌شود.
این رویداد که پیش از این با عنوان «جشنواره بین‌المللی فیلم افق‌های نو» شناخته می‌شد، با هدف کشف و حمایت از هنرمندان و سینماگران مستقل سراسر دنیا راه‌اندازی شده است و تلاش دارد تا در زمینه‌های فیلم سینمایی، مستند، انیمیشن، فیلمنامه و فیلم و سریال تلویزیونی، استعدادهای شگفت انگیز را کشف و با اهدای جایزه و سایر حمایت‌های مادی و معنوی، افق نوینی را در عرصه محتوای جهانی بگشاید.
شرکت‌کنندگان این مراسم معمولا از بین برندگان جوایز اسکار، گرمی و تونی هستند. امسال هم کریستوفر همپتون و کوین ویلموت از فیلمنامه‌نویسان مشهور دنیا در این رویداد شرکت خواهند کرد.
فیلم «میجر» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی به نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی‌پور و به‌تهیه‌کنندگی و با بازی حمید فرخ نژاد در سال 1399 ساخته شده است. داستان فیلم درباره ورود یک سگ ردیاب آلمانی به اسکله گمرک است که به هیچ‌وجه قابل مذاکره و معامله نیست و این مسئله نظم شهر را بر هم می‌زند.
سایر عوامل فیلم عبارتند از: نویسنده و کارگردان: احسان عبدی‌پور، تهیه‌کننده: حمید فرخ‌نژاد، مدیر فیلمبرداری: محمود کلاری، تدوین‌گر:‌ بهرام دهقان، بازیگران: حمید فرخ‌نژاد، فروغ قجابگلی، اکبر اودود، آرش ملکی، ایرج صغیری، حمید باغکی.
رویداد اهدای جایزه «سپتیمیوس» در 6-7 ژوئن 2022 مصادف با 16-17 خردادماه 1401 در شهر آمستردام هلند برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.