میزان مبتلایان به کرونا در جشنواره ونیز ۲۰۲۱ به صفر رسید!


جشنواره فیلم ونیز بعد از یک دوره کم رونق در سال گذشته، امسال توانست با قدرت بیشتری در دوران کرونا برگزار شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از هالیوود ریپورتر، جشنواره فیلم ونیز آماری را از برگزاری هفتاد و هشتمین دوره خود منتشر کرده که نشان از موفقیت برگزارکنندگان این رویداد در برگزاری یک جشنواره سینمایی با رعایت شیوه‌ نامه های بهداشتی دارد.
برگزارکنندگان جشنواره ونیز اعلام کردند که در این دوره حدود ۹ هزار و ۸۰۰ مهمان بین المللی حضور داشته اند که در مقایسه با سال گذشته که نزدیک به ۷ هزار بود، بسیار بیشتر بوده است. در دوره ۲۰۱۹ نیز که پیش از همه گیری کرونا برگزار شد، حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر در جشنواره ونیز حاضر بودند.
میزان بلیت فروشی عموم مردم نیز افزایش قابل توجهی داشته؛ تاکنون بیش از ۲۳ هزار بلیت فروخته شده و این در حالی است که سال گذشته میزان بلیت فروشی ۱۳ هزار مورد بوده است.
شیوه نامه و دستور العمل‌های بهداشتی این دوره ونیز شباهت زیادی به دوره گذشته دارد که به صورت حضوری برگزار شد و تنها جشنواره مهمی لقب گرفت که توانست به صورت فیزیکی برگزار شود.
البته میزان استفاده از ظرفیت سینما‌ها در ونیز برای رعایت فاصله اجتماعی همچنان ۵۰ درصد است و همه بلیت‌ها نیز پیش از آغاز جشنواره به صورت آنلاین رزرو شده اند. ونیز برای رعایت فاصله اجتماعی تعداد سینما‌های خود را افزایش داده و اکنون ظرفیت سینما‌های این جشنواره به ۴ هزار و ۱۰۰ مورد رسیده است.
طبق اعلام ونیز تا تاریخ پنجم سپتامبر که روز پنجم جشنواره محسوب می‌شود، تاکنون ۲ هزار آزمایش آنتی ژن کرونا گرفته شده و تاکنون هیچ مورد ابتلایی به کرونا در این جشنواره به ثبت نرسیده است.

(Visited 20 times, 1 visits today)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *