مژده طباطبایی، مدیر گالری مژده از برپایی نمایشگاه مروری بر زندگی و آثار زنده یاد مهدی سحابی در موزه هنرهای معاصر تهران خبر داد.
به گزارش رسیده، طباطبایی که خود کیوریتوری نمایشگاه مهدی سحابی در موزه هنرهای معاصر تهران را به عهده دارد، گفت: این نمایشگاه با همکاری گالری مژده و خانواده سحابی در مرداد ماه ۱۴۰۰ افتتاح می شود.
او توضیح داد: گالری مژده در طی بیست و دو سال فعالیت خود، همواره دغدغۀ هنر و فرهنگ این مرز و بوم را داشته و درصدد بوده است تا هنرمندان این سرزمین هرچه بهتر شناخته شوند و به هنر آن‌ها ارج نهاده شود. به همین منظور گالری مژده در ۲۴ آبان ۹۸ همزمان با دهمین سال درگذشت هنرمند زنده یاد «مهدی سحابی» با همکاری و حمایت خانوادۀ سحابی، بزرگداشتی در خور این هنرمند در مکان گالری برگزار کرد که به فاصلۀ یک هفته پس از آن نمایشگاهی از آثار دیده نشدۀ این هنرمند نیز در گالری مژده برگزار شد. از همان روز‌ها ایده‌ای برای برگزاری نمایشگاه زنده‌یاد سحابی در موزه هنر‌های معاصر تهران، به ثمر رسید و مراحل آماده سازی این نمایشگاه آغاز شد که اکنون ، پس از دو سال تلاش شبانه روزی در مرداد ماه ۱۴۰۰ نمایشگاه آثار زنده‌یاد مهدی سحابی در محل موزه هنرهای معاصر میزبان علاقمندان خواهد بود
او اعلام کرد: در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ اثر از مجموعه‌های مختلف این هنرمند چندوجهی به نمایش در‌می‌آید. که با تلاش از مجموعه داران اقصی نقاط دنیا گردآوری شده است،
طباطبایی افزود: همزمان با برگزاری نمایشگاه، کتابی با عنوان «مروری بر زندگی و آثار مهدی سحابی» به همت گالری مژده و گروهی از منتقدین، پژوهشگران، اساتید دانشگاه، و متخصصین حوزۀ هنر و ادبیات رونمایی می شود ، شایان توجه است که کتاب یاد‌شده شامل ۳۱۰ اثر از آثار تجسمی زنده‌یاد مهدی سحابی در زمینه های نقاشی، مجسمه، نقش‌برجسته، و عکاسی در کنار بیش از ده مقاله علمی-پژوهشی است‌.
او گفت : در طول برگزاری این رویداد که قریب یک ماه در موزه هنرهای معاصر تهران دایر خواهد بود چند نشست تخصصی با حضور مهمانان و سخنرانان صاحب نظر خواهیم داشت که جایگاه هنری ادبی مهدی سحابی را تبیین خواهند کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *