13:26

برندگان جایزه اولیویه معرفی شدند و سارا اسنوک و نیکول شرزینگر جوایز برتر را به خانه بردند.
به گزارش مهر به نقل از ددلاین، سارا اسنوک برای «تصویر دوریان گری»، سارا جسیکا پارکر برای «سوییت پلازا»، نیکول شرزینگر برای «سانست بلوار» و اندرو اسکات برای «وانیا» جایزه اولیویه بریتانیا را از آن خود کردند.
برندگان این جوایز عصر دیروز در رویال آلبرت هال لندن معرفی شدند.
اسنوک جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را برای بازی خود در نقش چند شخصیتی خود در نمایش «تصویر دوریان گری» اثر اسکار وایلد از کمپانی تئاتر سیدنی دریافت کرد. این نمایشنامه همچنین جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس را برای مارگ هورول از آن خود کرد. شرزینگر نیز عنوان بهترین بازیگر زن یک نمایش موزیکال را برای ایفای نقش نورما دزموند در احیای جدید «سانست بلوار» به کارگردانی اندرو لوید وبر برد.
جایزه بهترین کارگردانی به جیمی لوید برای «سانست بلوار» رسید و «وانیا» با بازی اندرو اسکات به عنوان بهترین احیای مجدد یک نمایش انتخاب شد.
ویل کلوز هم با جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در نمایش «انگلستان عزیز» و هایدن گوین با جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی در نقش وینستون چرچیل در «وقتی وینستون با بی سیم در انبار دونمار به جنگ رفت» رسید.
عنوان بهترین بازیگر مرد نصیب مارک گاتیس برای «انگیزه و سرنخ» شد و جایزه لندنی بهترین نمایشنامه جدید به «انگلستان عزیز» اثر جیمز گراهام در تئاتر ملی رسید.
«سانست بلوار» با کسب ۷ جایزه بزرگترین برنده شب این جایزه بود.
این مراسم همزمان با شصتمین سالگرد تاسیس تئاتر ملی بریتانیا برگزار شد. این تئاتر که توسط لارنس اولیویه تاسیس شد، امسال با نمایش‌هایش نامزد دریافت ۱۵ جایزه بود.
این جایزه، برترین افتخارِ تئاتری بریتانیا و برابر جایزه تونی در برادوی آمریکا و جایزه مولیر در فرانسه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *