15:56

هیات امنای جدید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی با حضور رئیس سازمان سینمایی معارفه شدند.
به گزارش ایرنا، تجربی و پویانمایی، اعضای هیات امنای جدید این مرکز با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در مرکز گسترش، احکام خود را دریافت کرده و معارفه شدند. مجید شاه‌حسینی، محمدحسین ایمانی خوشخو، مهدی همایونفر و سلیم غفوری به عنوان اعضای هیات امنای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و پویانمایی با حکم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شده‌اند.
رئیس سازمان سینمایی در مجمع هیات امنای مرکز، درباره وضیعت و مسائل سینمای ایران، سیاستگذاری‌های سازمان سینمایی در حوزه مستند و ترویج مستندسازی در حوزه گفتمان انقلاب اسلامی سخن گفت و اظهارداشت: مستندسازی و توجه به آن، نیاز جامعه امروز است. سینمای مستند تصویر واقعی ایران اسلامی را برای آیندگان باقی می‌گذارد و تحریف‌ها و جعل‌ها درباره فراز و فرودهای تاریخی و سیاسی این سرزمین و مردمش را آشکار می‌کند.
خزاعی گفت: سازمان سینمایی بر خود واجب می‌داند در حوزه سینمای داستانی و مستند، گفتمان انقلاب اسلامی را ترویج کرده، در عین توجه به مخاطب، آثاری را تولید کند که معرف باورهای اعتقادی، فرهنگ، آداب و سنت‌های ایران اسلامی باشد.
وی افزود: طرح مسائل کشور، کشف استعدادهای جوان، بیان دغدغه‌های مردم و ساخت مستند درباره موضوع‌های مغفول مانده تاریخی، اجتماعی و سیاسی از اولویت‌هایی است که باید در مرکز پیگیری شود. ۴۰ درصد از بودجه مرکز باید صرف ساخت آثاری خارج از پایتخت، توجه به مستندسازهای نقاط مختلف کشور و مسائل غیر از شهر تهران شود.
رئیس سازمان سینمایی با اشاره به جایگاه حرفه‌ای هیات امنای جدید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی اظهارداشت: این افراد علاوه بر جایگاه علمی و حرفه‌ای در حوزه سینما و تولید فکر صاحب اعتبار و منزلت هستند و این جمع خوشبختانه یکی از بهترین هیات امناهای مجموعه‌های تابعه سازمان است. امیدوارم که حضور این افراد صاحب فکر و متعهد، تنها در حد تشریفات نباشد و جلسات هیات امنا و به نگاه آنان در بخش‌های مختلف مرکز و در کمیته‌های دیگر, توجه شود.
محمد حمیدی مقدم دبیر جلسه و مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ضمن ارائه گزارش درباره تولیدات، موفقیت‌ها و سیاستگذاری‌های مرکز در سال ۱۴۰۰، سند چشم‌انداز طرح تحول (پنج ساله) مرکز را مرور، برنامه‌های سال ۱۴۰۱ را اعلام و به این موضوع اشاره کرد که فراخوان شانزدهمین جشنواره سینما حقیقت آماده شده و به زودی منتشر خواهد شد.
اعضای هیات امنای مرکز گسترش سینمای مستند نیز نظر و دغدغه‌های خود درباره فضای سینما و وضعیت مستندسازی را مطرح کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.