12:44

دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره:

بیش از ۱۷۰۰ فیلم و فیلمنامه به دبیرخانه ارسال شده است

دبیر اجرایی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز توضیحاتی درباره تعداد آثار راه‌یافته به این فستیوال ارائهکرد.
به گزارش رسیده از دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز، محمدعلی خبیر دبیر اجرایی جشنواره فیلم پرواز درباره آثارارسال شده به این فستیوال اظهار داشت: با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای که نسبت به فراخوان پنجمین دورهجشنواره بین‌المللی فیلم پرواز انجام شد استقبال بسیار خوبی از جشنواره صورت گرفت و با اتمام مهلت ارسال آثاربالغ بر ۱۷۰۰ فیلم و فیلمنامه از ایران و کشورهای مختلف به دبیرخانه ارسال شده است.
وی افزود: با اتمام مهلت ارسال آثار و جمع‌بندی تمامی فیلم‌ها و فیلمنامه‌های ارسال شده به دبیرخانه، فیلم‌سازانبیش از ۱۰۰ کشور برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند. از مجموع آثار، در بخش بین‌الملل، ۸۳۵ فیلمداستانی و تجربی، ۲۲۶ مستند و ۱۹۸ انیمیشن به دبیرخانه ارسال شده است. همچنین در بخش ملی نیز، ۲۷۶ اثرداستانی و تجربی، ۵۴ مستند، ۳۴ انیمیشن و ۷۷ فیلمنامه از سوی دبیرخانه برای حضور در جشنواره پذیرفته شدهاست.

خبیر در پایان درباره کشورهای متقاضی و بیشترین آثار ارسال شده از کشورهای مختلف برای حضور در دوره پنجمجشنواره فیلم پرواز گفت: به ترتیب کشورهای ایران، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه، اسپانیا، آمریکا، انگلیس، روسیه،ایتالیا و مصر بالاترین میزان مشارکت را در میان سایر کشورها داشته‌اند.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز به دبیری محمدرضا شرف‌الدین با محوریت توانمندی‌های افراد دچارمعلولیت‌های گوناگون آذر ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *