13:05

فیلم مستند «یک روایت زرد» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد عابدی برای حضور در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی لیبرک چک انتخاب شد.
به گزارش ایرنا، جشنواره فیلم‌های ورزشی لیبرک چک یکی از معتبرترین و قدیمی ترین فستیوال های فیلم های ورزشی در سطح جهان است که امسال بیست و چهارمین دوره برگزاری خود را پشت سر می گذارد و از سی ام سپتامبر تا ۱۰ اکتبر با نمایش آثار و داوری آن ها میزبان فیلم های منتخب و مخاطبان خود خواهد بود.
این دومین حضور یک روایت زرد در عرصه بین المللی و جشنواره های جهانی است. محمد عابدی کارگردان و تهیه کننده اثر در ۷۳ دقیقه، روایت گر زندگی و دلدادگی طرفداران یک تیم آلمانی به نام بروسیا دورتموند آلمان شده است، هوادارانی که به نوعی زندگی و روزمره گی های شان با دنبال کردن اتفاقات، موفقیت ها و شکست ها و سرنوشت بازی های این تیم گره خورده است.
داستان چند جوان ایرانی که به طرز عجیبی طرفدار تیم فوتبال بورسیا دورتموند آلمان هستند و فارغ از هر نوع ترس از قضاوت شدن، از عشق خود به تیم محبوبشان سخن می گویند. در میان آنها هستند افرادی که متعصابه حاضرند از زندگی شان بگذرند اما موفقیت تیم دوست داشتنی شان را ببینند. زمان پخش بازی‌های این تیم، آنها دور هم جمع شده و از کیلومترها دورتر، همپای جوانان آلمانی بروسیا دورتموند را تشویق می‌کنند.
این فیلم همچنین در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی هوستون HISFF آمریکا که ۳ تا ۶ ژوِئن ۲۰۲۱ برگزار شد حضور یافته و برای مخاطبان به نمایش گذاشته شد.
از جمله عوامل فیلم یک روایت زرد می‌توان به محمد عابدی؛ تهیه کننده و کارگردان، حسین علوی؛ مدیرفیلمبرداری، محمدعلی شعبانی؛ تدوین، پرویز داودی؛ آهنگساز، زهرا صفایی؛ مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای اشاره کرد.
پخش بین الملل این فیلم را مینروا فیلم با مدیریت الهه گودرزی برعهده دارد.
امسال بیست و چهارمین دوره فستیوال بین المللی فیلم های ورزشی Sportfilm Liberec است که در شهر لیبرک در شمال جمهوری چک برگزار می شود.
جایزه اصلی این جشنواره به عنوان اسکار برای فیلم های ورزشی شناخته می شود. متولی این جشنواره، فدراسیون بین المللی ورزش های تلویزیونی سینمایی (FICTS) است که به ۷۰ کشور تحت حمایت کمیته بین المللی المپیک ملحق شده است. ۳۰ سپتامبر تا ۱۰ اکتبر شاهد برگزاری این جشنواره هستیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *