23:00

کشوها و کابینت‌های آشپزخانه یکی از مخفی‌گاه‌های پرطرفدار برای نگه‌داشتن اسکناس یا پول‌خرد هستند، البته به شرطی که صاحبانشان فراموش نکنند مال را در کدام کشو گذاشته‌اند.
به گزارش سایت دویچه وله، یک مرد ۵۰ ساله آلمانی که اخیرا کابینت یک آشپزخانه کامل دست دوم را از طریق سایت اینترنتی “Ebay خریداری کرده بود، موقع وصل کردن کابینت‌ها، متوجه محفظه‌ای پشت یکی از کشوها شد. جعبه‌ای پر از اسکناس.
مرد فورا پلیس را در جریان گذاشت و پول‌ها را تحویل داد. پلیس در بازرسی از کابینت‌ها یک جعبه دیگر مملو از اسکناس‌های ریز و درشت دسته شده یافت، از جمله مقادیری پانصد یورویی‌.
روی‌هم رفته ۱۵۰ هزار یورو در کابینت و کشو انبار شده بود.
صاحب اصلی کابینت‌ها زنی ۹۱ ساله اهل شهر هاله در ایالت زاکسن است. زن پس از مرگ شوهرش به خانه سالمندان رفته و نوه‌اش فروش وسایل مادر بزرگ را بر عهده گرفته است. یکی از همین وسایل، کابینت‌های رنگ و رو رفته‌ قدیمی بودند که در اینترنت عرضه شدند.
نواده خانم سالخورده گفته آنها می‌دانستند مادربزرگ در خانه پول قایم می‌کرد، اما یادشان نبود پیش از فروش کابینت‌ها، آنها را وارسی کنند.
رسانه‌ها از قول او نوشته‌اند، فعلا از فروش بقیه لوازم خانه خودداری می‌کند چون می‌ترسد سایر خریداران به اندازه این مرد صادق نباشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.