11:39

دکتر حسین روازاده که از مخالفان واکسن است، قرار بود شب گذشته (۱۵ آبان ماه) پاسخگوی سوالات برنامه «مخاطب خاص» رادیو سلامت درباره دلایل مخالفتش نسبت به واکسن باشد، اما با وجود هماهنگی از قبل انجام شده، رد تماس داد.
به گزارش رسیده، از ابتدای شیوع ویروس کرونا به ایران در جدول پخش برنامه‌های رادیو سلامت تمهیداتی اندیشیده شد تا به کمک گروه‌های برنامه‌ساز بتواند با اطلاع‌رسانی مفید و آگاهی‌بخشی لازم در کنار مردم این شرایط سخت همه‌گیری کرونا را پشت سر بگذارد.

به همین دلیل در قالب برنامه‌های متفاوت به سوالات، شبهات و نکات مهمی که در ذهن مردم در خصوص واکسیناسیون، کرونا و درمان وجود دارد پاسخ می‌دهد. کارشناسان برنامه‌ها همگی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و دست‌اندرکاران نظام سلامت کشور هستند.
یکی دیگر از اهداف برنامه‌های رادیو سلامت در این مدت، ترغیب و تشویق مردم برای واکسیناسیون است، به همین دلیل تا به امروز برنامه‌های متنوعی را با این محوریت روانه آنتن کرده و همچنان به این موضوع مهم می‌پردازد. شب گذشته (۱۵ آبان ماه) عوامل سازنده برنامه «مخاطب خاص» که روزهای شنبه ساعت ۲۰ به مدت یک ساعت روانه آنتن می‌شود با دکتر حسین روازاده که از مخالفان واکسن است، هماهنگ کرده بودند تا در قالب تماس تلفنی دلایل علمی مخالفت خودش را نسبت به واکسن بیان کند، اما با وجود هماهنگی‌های از قبل انجام شده، وی تماس برنامه «مخاطب خاص» رادیو سلامت را رد کرد و حاضر به پاسخگویی در این باره نشد.
این در حالی است که انتظار می‌رفت دکتر روازاده که در این مدت مرتب واکسن نزدن را در میان مردم ترویج می‌دهد، دلایل علمی‌اش را با صراحت در رسانه شفاف‌سازی کند ولی این اتفاق نیفتاد.
رادیو سلامت در راستای دیگر اهدافش برای سلامتی مردم پویش واکسن می‌زنم را راه‌اندازی کرد، چرا که واکسیناسیون اولین گام در مقابله با کرونا و ایمنی جمعی و شکستن دایره ابتلاست. آنچه که تجارب جهانی به ما نشان داده تاثیر قابل توجه واکسیناسیون در ایمنی بخشی و پیشگیری از مرگ و میر در کروناست.
برنامه «مخاطب خاص» روزهای شنبه ساعت ۲۰ به تهیه‌کنندگی مرتضی میلانی پخش می‌شود و دکتر جواد نوفرستی مجری و کارشناس مخاطب خاص است. این برنامه از تیر ماه ۱۳۹۸ روی آنتن رادیو سلامت است. محتوای برنامه در خصوص نظام سلامت و مشکلات این بخش بنا نهاده شده، چرا که آسیب‌های این بخش به مردم بازمی‌گردد. برنامه در دوران کرونا نقشی اساسی داشته است. مطالبه‌گری در این دوران سرلوحه کار قرار گرفت. این برنامه رادیویی صرفا مطالبه‌گری نداشته و پیشنهاداتی را نیز به مسوولان مطرح کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *