19:20

محمد معتمدی با کنسرت-نمایش بشنو از نی از مهاجرت ایرانیان خواند

فصل تازه فعالیت های موسیقایی محمد معتمدی خواننده شناخته شده کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی با تولید و اجرای پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی با محوریت مهاجرت ایرانیان با همراهی کویینتت بادی کلفکس هلند رقم خورد.

به گزارش ایرنا، فصل تازه فعالیت‌های موسیقایی محمد معتمدی خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی در عرصه های بین‌المللی با تولید و اجرای پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی با همراهی کویینتت بادی کلفکس از کشور هلند در قالب یک اثر اینترنتی پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.

پروژه کنسرت-نمایش بشنو از نی که طی روزهای اخیر به صورت تصویری ضبط شده و شامگاه پنجشنبه (سوم تیرماه) با زیرنویس فارسی و هلندی از طریق کانال‌های ارتباطی مجموعه پارادیزو در آمستردام هلند، پخش و منتشر شد.

محمد معتمدی با کنسرت-نمایش بشنو از نی از مهاجرت ایرانیان خواند

به گفته محمد معتمدی در این اجرا که به دعوت مجموعه پارادیزوی هلند تهیه و ضبط شده، با محوریت مثنوی معروف بشنو از نی مولانا، به زندگی کسانی پرداخته می شود که از کشور مادری خود مهاجرت کرده و باید با فرهنگ و آداب و رسوم یک جامعه جدید، خود را تطبیق دهند. در این میان موسیقی گاهی تفاوت ها و گاهی اشتراکات فرهنگی را به نمایش می گذارد و سعی دارد تا راه های نزدیک شدن این دو فرهنگ به یکدیگر را نیز پیدا کند.

آهنگساز برخی از قطعات این کنسرت محمد معتمدی بوده و تنظیم کنندگانی همچون کاوه وارث و آفتاب درویشی برخی از قطعات را برای این اجرا تنظیم و پوریا جابری نیز به عنوان نوازنده دف و تنبور در این اجرا حاضر خواهد بود.

محمد معتمدی برای اولین بار در یک اجرای صحنه‌ای در یکی از قطعات به نوازندگی ساز نی نیز پرداخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *