18:32

در حراجی اخیر آثار قرن بیستم کریستیز دو اثر هنری از «اندی وارهول» که در آن‌ها «محمد علی کلی» و «ژان میشل باسکیا» به تصویر کشیده شده‌اند به فروش رسیدند و در این بین پرتره «باسکیا» به گران‌ترین اثر فروخته آن شب از حراجی بدل شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت‌نیوزپیپیر، یک تابلو متعلق به «اندی وارهول» هنرمند آمریکایی که در آن «ژان میشل باسکیا» دیگر هنرمند مشهور آمریکایی به تصویر کشیده شده است به قیمت ۴۰ میلیون دلار فروخته شد و عنوان گران‌ترین اثر فروخته شده حراجی اخیر آثار هنری قرن بیستم کریستیز را به خود اختصاص داد.

این اثر توسط «پیتر برنت» یک مجموعه‌دار در حراجی ارائه شد و ارزش تقریبی آن ۲۰ میلیون دلار برآورد شده بود.

«وارهول» این پرتره از این هنرمند جوان را زمانی که «باسکیا» ۲۲ ساله بود در سال ۱۹۸۲ خلق کرد. در همان سال بود که «باسکیا» در سطح جهانی به شهرت رسید. در این نقاشی چهره «باسکیا» با روش چاپ سیلک و جوهر مشکی رو زمینه نارنجی رنگ به تصویر کشیده شده است. نقاط نقره‌ای نیز در سراسر تابلو به چشم می‌خورند.

محمدعلی کلی به کریستیز کمک کرد

همچنین اثر هنری دیگری از «وارهول» که این بار «محمدعلی کلی» اسطوره بوکس سوژه آن است به موفقیت این حراجی کمک کرد. این اثر هنری که به سال ۱۹۷۷ تعلق دارد در حراجی به قیمت ۱۸.۱ میلیون دلار و فراتر از برآوردها به فروش رفت. کارشناسان ارزش تقریبی این اثر را بین ۴.۵ الی ۶.۵ میلیون دلار تخمین زده بودند.

انتظار می‌رفت ارزش تمام آثار فروخته شده در این حراجی بین ۳۲۴.۳ الی ۴۷۱ میلیون دلار برسد. در نهایت رقم کلی این حراجی به ۳۶۲ میلیون دلار رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *