14:09

کارگردان سرشناس ایتالیایی پس از موفقیت فیلم «خائن»، ساخت فیلم «تبدیل» را شروع کرد.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، فیلمبرداری فیلم جدید مارکو بلوکیو با نام «تبدیل» در استان پارمای ایتالیا شروع شد. این فیلم با الهام از داستان ادگاردو مورتارا است که سال ۱۸۵۸ از خانواده‌اش ربوده شد تا در مسیر دیگری بزرگ شود.
این سوژه تاریخی را پیش‌تر اسپیلبرگ قصد داشت بسازد اما به دلیل اینکه پسربچه‌ای که بخواهد این نقش را بازی کند نیافت، از ساخت آن منصرف شد و پس از آن به سراغ «داستان وست‌ساید» رفت.
فیلمنامه این فیلم توسط خود بلوکیو و سوزانا نیکیارلی، با همکاری ادواردو آلبیناتی و دانیلا سزلی و مشاوره تاریخی از پینا توتارو نوشته شده است. فیلمبرداری فیلم توسط فرانچسکو دی جاکومو انجام می‌شود.
این فیلم در لوکیشن‌های مختلفی در امیلیا رومانیا در شمال ایتالیا، رم و پاریس فیلمبرداری می‌شود و فیلمبرداری آن ماه سپتامبر به پایان می‌رسد.
مارکو بلوکیو کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و سیاست‌مدار ۸۲ ساله ایتالیایی از سال ۱۹۶۲ تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است. «رویای پروانه»، «پرستار»، «النا»، «لبخند مادرم»، «مدیر عروسی» و «رویاهای شیرین» از دیگر فیلم‌های وی است. فیلم «خائن» از جدیدترین فیلم‌های وی است که سال ۲۰۱۹ جوایز متعددی کسب کرد.
وی سال ۱۹۹۱ خرس نقره‌ای جشنواره فیلم برلین را دریافت کرده و سال ۲۰۰۳ با ساخت فیلم «رویاهای شکسته» به آدم‌ربایی آلدومورو توسط بریگادهای سرخ پرداخته است. فیلم دیگر وی «صبح به خیر، شب» درباره همین موضوع از شهرت زیادی برخوردار است.وی سال ۱۹۹۹ جایزه افتخاری را از بیست و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو دریافت کرد و شیر طلای شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم ونیز را سال ۲۰۱۱ برای یک عمر فعالیت هنری از آن خود ساخت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *