13:07

صحرا کریمی کارگردان افغان از ساخت یک فیلم سینمایی بر اساس ماجرای فرار از کشورش به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی خبر داد.
به گزارش ایسنا، صحرا کریمی کارگردان و رئیس موسسه ملی افغان فیلم که در پی تحولات اخیر از افغانستان گریخته از ساخت یک فیلم سینمایی از ماجرای واقعی و دلهره آور فرار از کشورش خبر داد.
این فیلم سینمایی که «پرواز از کابل» نام دارد، روایتگر 40 ساعت دلهره‌آور از 15 آگوست 2011 و ورود طالبان به کابل تا زمانی است که صحرا کریمی در نهایت توانست به همراه خانواده‌اش از افغانستان خارج و ابتدا به استانبول و از آنجا به شهر کیف در اوکراین نقل مکان کند.
این سینماگر افغان درباره این فیلم گفت: «می خواهم به تمام دنیا نشان دهم که همه چیز معمولی بود و یک روز مثل همیشه بود اما ناگهان همه چیز فرو ریخت».
کتایون شهابی تهیه کننده ایرانی که تهیه کنندگی اولین فیلم بلند کریمی با عنوان «حوا، مریم، عایشه» را نیز بر عهده داشت به همراه «آدامیک هریکووا» رئیس آکادمی فیلم و تلویزیونی اسلواکی، تهیه‌کنندگان فیلم «پرواز از کابل» خواهند بود.
صحرا کریمی روز گذشته به عنوان مهمان ویژه هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز درباره نقش سینمای بین الملل در ارتباط با افزایش آگاهی عمومی پیرامون شرایط کنونی مردم و هنرمندان در افغانستان صحبت و اظهار کرد: «از جامعه بین‌المللی سینما می خواهم که صدای ما باشد و ما را فراموش نکنند، ما مستعد و سختکوش هستیم و داستان‌هایی برای روایت داریم و می توانیم بخشی از جامعه جهانی باشیم».

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *