«قهرمان» فرهادی در میان فیلم‌های حاضر در جشنواره تلوراید


جشنواره تلوراید با اعلام فهرست فیلم‌های حاضر در این دوره خود از فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی به عنوان یکی از این فیلم‌ها یاد کرد.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم تلوراید که امسال چهل و هشتمین دوره برگزاری خود را پشت سر می‌گذارد برنامه‌های خود را اعلام کرد و از «قهرمان» فرهادی در کنار «سیرانو» جو رایت، «بلفاست» کنت برانا و «شاه ریچارد» راینالدو مارکوس گرین به عنوان فیلم های حاضر در این دوره از جشنواره نام برد.
از دیگر فیلم‌هایی که در این دوره جشنواره تلوراید حضور دارند «قدرت سگ» ساخته جین کمپیون، «دختر گمشده» اولین تجربه کارگردانی مگی جیلنهال، «دست خدا» ساخته پائولو سورنتینو و «اسپنسر» پابلو لارین هستند.
فیلم لارین یعنی «اسپنسر» که درباره زندگی پرنسس دایاناست پیش از آن در جشنواره ونیز به نمایش درمی‌آید و بعد راهی تلوراید می‌شود.
در بخش مستند نیز فیلم‌هایی از فیلمسازان تحسین شده عرصه مستند چون تاد هینز با فیلم «زیرزمین مخملی»، لیزا هفورویتس با «اتومات»، لیز گاربوس با «تبدیل شدن به کاستو» و سم پولارد و رکس میلر با فیلم «شهروند خاکستر» خواهند بود.
علاوه بر این شماری از فیلم‌های حاضر در جشنواره کن امسال به این رویداد سینمایی هم می‌آیند که از جمله آنها می‌توان به «قهرمان» اصغر فرهادی، «جزیره برگمان» ساخته میا هانسن-لاو، «گاو» ساخته آندریا آرنولد و «موشک قرمز» ساخته شان بیکر اشاره کرد.
جولی هانت‌سینگر یکی از مدیران جشنواره امسال از این دوره به عنوان ترکیبی از امیدواری و شادی با تفاوت‌های بسیار و صداهای جدید یاد کرد.
سال پیش جشنواره فیلم تلوراید به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد ولی امسال حتی با وجود خطر ویروس دلتا استودیوها تمایل دارند تا فیلم‌هایشان را معرفی کنند. در همین زمینه هانت‌سینگر تاکید کرد که جشنواره با هممه اقدامات ایمنی در برابر کرونا فعالیت می‌کند و در عین حال بسیار به افغانستان فکر می‌کند.
این جشنواره یک نمایش محرمانه هم دارد که تا لحظه آخر معرفی نمی‌شود و «فورد در برابر فراری» ساخته جیمز منگلود و مستند «آنها مرا ملاله نامیدند» در آخرین دوره این جشنواره فیلم محرمانه سال بودند. معلوم نیست فیلم امسال کدامیک از فیلم‌های برتر سال باشد و احتمال می‌رود «گزارش فرانسوی» وس آندرسون یا «شمارنده کارت» پل شریدر این عنوان را از آن خود کنند و شاید هم هر دوی آنها امسال به عنوان فیلم محرمانه تا لحظه آخر انتخاب شده باشند.

بری جنکینز کارگردان برنده اسکار کارگردان مهمان امسال جشنواره است که یکی از تصمیم‌گیرندگان اصلی برنامه امسال هم بود.

جشنواره فیلم تلوراید در آمریکا از امروز ۲ سپتامبر کارش را شروع می‌کند و تا ششم (۱۱ تا ۱۵ شهریور) ادامه خواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *