10:55

قادر آشنا درباره تعطیلی دوباره سالن‌های تئاتر و چرایی مخالفت نکردن با این تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، روز شنبه پس از قرمز شدن وضعیت کرونایی شهر تهران، سالن های تئاتر با اعلام قادر آشنا مدیر مرکز هنرهای نمایشی که در زیر گروه دو قرار داشتند، تعطیل شدند. در این سه روز که از تعطیلی تئاتر می گذرد، تئاتری‌ها گلایه‌های زیادی از اقدام مدیر مرکز داشتند. شکایت آنان این بود که چگونه تصمیم درباره فعالیت سالن های سینما به سینماداران واگذار شده اما قادر آشنا پیش از انجام هرگونه مکاتبه‌ای، تعطیلی تئاتر را در صبح روز شنبه اعلام کرده است.
قادر آشنا مدیر کل مرکز هنر‌های نمایشی، توضیحاتی در این باره ارائه کرد و گفت: در ابتدای امر سالن‌های تئاتر در زیر گروه ۳ قرار داشتند که در حالت قرمز و نارنجی نمی‌توانستند فعالیت داشته باشند. پس از تلاش‌ها و مکاتبات فراوان تئاتر را در زیر گروه دو قرار دادیم تا حداقل در شرایط نارنجی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. طبق مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی مشاغل زیرگروه دو، ما هم ملزم به رعایت هستیم.
وی در ادامه درباره بازگشایی سالن های سینما گفت: من به عنوان یک مدیر باید هم به کار حرفه‌ای و هم سلامت انسانی توجه کنم. قانون مصوب ستاد مقابله با کرونا در شرایط قرمز سالن‌های تئاتر را تعطیل می‌کند؛ یعنی قانون در کشور این است و نمی‌توانم خلاف قانون کاری را انجام دهم. در حیطه وظایف من نیست که تئاتر را تعطیل بکنم یا نه و این اصلاً نیاز به ابلاغیه ندارد؛ چون مصوبه قانونی است. اگر در شهری کسی دزدی کند، دلیل نمی‌شود من هم دزدی کنم. اگر کسی خلاف قانون عمل کند، دلیلی ندارد که من هم خلاف قانون عمل کنم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *