فیلم‌ کوتاه «مداربسته» به کارگرانی سمیرا کریمی، برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه از جشنواره Dieciminuti ایتالیا شد.
به گزارش رسیده، فیلم‌ کوتاه «مداربسته» به کارگردانی سمیرا کریمی و نویسندگی حسن نجم‌آبادی، برنده جایزه بهترین فیلم کوتاه به همراه هزار یورو جایزه نقدی از نوزدهمین جشنواره Dieciminuti ایتالیا شد.
جشنواره بین‌المللی فیلم Dieciminuti در سال 2005 تاسیس شد و توانست به سرعت به یکی از رویدادهای مهم فیلم کوتاه در ایتالیا تبدیل شود. هجده دوره اول این رویداد شاهد بیش از 17000 فیلم کوتاه در بخش‌های مختلف و در مجموع با حضور نزدیک به 22000 تماشاگر برگزار شده است.
نوزدهمین دوره این جشنواره 1 تا 6 جولای 2024(11 تا 16 تیرماه 1403) در شهر چکانو ایتالیا برگزار شد.
«مداربسته» پیش‌ازاین در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم ملبورن استرالیا (دوره ۳۳)، کوکی آلمان (دوره ۱۶)، مینیمالن نروژ (دوره ۳۶)، پکن چین (دوره ۱۶)، زنان میلان ایتالیا (دوره ۳۱)، جکسون ویل آمریکا (دوره ۱۶) و Inside Out کانادا (دوره ۳۳)، مدیترانه ایتالیا (دوره 14) و فیلم‌های ایرانی کلن (دوره ۱۱) حضور داشته است.
«مداربسته» داستان دو دختر دبیرستانی را روایت می‌کند که در مدرسه با مشکلاتی مواجه می‌شوند.
مهری آل آقا، پرنیا لرنی، پریسا حبیبی، نگار طاهری، آویشن صدقی، منصوره کریمی، نادر خواهانی، علیرضا مهابادی و سونیا نوری در این فيلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم کوتاه در خانه هنر هور تهیه شده و پخش بین‌الملل آن بر عهده کمپانی مستقل مورچه است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *