فیلم سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» از یک فیلم چینی در گیشه این کشور شکست خورد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، در حالی که صنعت سینمای آمریکا خوشحال است با فیلم سینمایی «گودزیلا در برابر کونگ» بیشترین فروش و گسترده‌ترین اکران در طول بحران آمریکا را رقم زده، این فیلم هیولایی در دومین هفته اکران در چین (بزرگترین بازار فیلم جهان) از فیلم «خواهر» که با بودجه اندکی ساخته شده است، شکست خورد.

در گیشه این هفته سنیمای چین، فیلم «خواهر» که به وسیله یک کارگردان ناشناخته به نام یین روکسین و با بودجه‌ای ۴.۶ میلیون دلاری ساخته شده، با اختلاف ۹ میلیون دلاری در فروش، فیلم افسانه‌ای کمپانی برادران وارنر که با ۱۶۰ میلیون دلار ساخته شده است را کنار زد.

«گودزیلا در برابر کونگ» در این هفته ۴۳.۵ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش آن در چین به ۱۳۷ میلیون دلار رسیده است. این فیلم پنج روز زودتر از آمریکای شمالی در این کشور به اکران رسید. «گودزیلا در برابر کونگ» در هفته اول اکران در آمریکای شمالی ۴۸ میلیون دلار فروخت و عنوان پرفروش‌ترین فیلم این منطقه در دوران کرونا را از آن خود کرد. رکورد‌های قبلی دست فیلم‌های «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» و «تام و جری» بود.

حالا، به گیشه این هفته چین باز می‌گردیم که فیلم سینمایی «خواهر» با ۵۲ میلیون دلار فروشی که داشت توانست صدرنشین آن شود و «گودزیلا در برابر کونگ» را به رتبه دوم بفرستد. داستان این فیلم در مورد دختری است که پس از مرگ پدر و مادرش در یک تصادف رانندگی مجبور می‌شود، از برادر کوچکش مراقبت کند.

گفتنی است در هفته اول اکران چین، «گودزیلا در برابر کونگ» فروشی ۷۰ میلیون دلاری داشت. برآورد می شود که «گودزیلا» مجموعاً با ۱۹۳ میلیون دلار و «خواهر» با کمتر از ۱۳۶ میلیون دلار به کار خود در گیشه چین پایان بدهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *