18:45

بانی‌فیلم: نسخه اصلی چاپ شده کتاب هری پاتر که در سال ۱۹۹۷ همراه با دو کتاب دیگر به قیمت ۴۰پنس خریداری شده بود، امروز در لندن به قیمت ۱۳هزار و ۹۰۰ دلار فروخته شد.
به گزارش بانی‌فیلم به نقل از abc news، یک نسخه چاپ و اثبات شده از اولین رمان هری پاتر که سی سال پیش در یک فروشگاه کتاب‌های دست دوم به قیمت سکه خریداری شده بود، دیروز در جریان یک حراجی به قیمت یازده هزار پوند (۱۳۹۰۰دلار) فروخته شد.
مدیران حراجی انگلیسی هنسون، دیروز دوشنبه اعلام کردند که نسخه‌ای از چاپ اول رمان «هری پاتر و سنگ فیلسوف» که روی جلد آن عبارت «نسخه اثبات نشده» را نشان می دهد، در سال ۱۹۹۷ از فروشگاهی در جنوب لندن به همراه دو کتاب دیگر به مبلغ ۴۰ پنس (پنجاه سنت) خریداری شده بود، به مبلغ یازده هزار پوند به فروش رفت.
فروشنده این کتاب که نخواست نامش فاش شود، گفته که این کتاب مربوط به پسر جادوگر معروف (هری پاتر) را همراه با کتاب‌های دیگر برداشت اما سال‌ها آن را نخواند یا توجه زیادی به آن نکرد، تا اینکه یک روز در اینترنت قیمت‌های بالای این کتاب را دید.
حراجی هانسون همچنین گفته که توانسته برخی دیگر از نسخه‌های پاتر را به دست آورد.
کتاب هری‌پاتر روز چهارشنبه به یک خریدار خصوصی بریتانیایی به قیمت یازده هزار پوند فروخته شد.
جیم اسپنسر، رئیس کتابخانه این حراجی، گفت که در صفحه عنوان داخل نسخه، نام نویسنده به جای جی.کی. رولینگ، به اشتباه جی ای رولینگ خورده است.
اسپنسر ادامه داد: «این کتاب سزاوار یک کار خوب بود. این نسخه اثباتی، جایی است که پدیده هری پاتر آغاز شد. این اولین چاپ اولین رمان پاتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *