11:38

مديرعامل صندوق اعتباری هنر عصر سه‌شنبه (۸ شهريور ماه) با حضور در منزل علاءالدين قاسمی هنرمند پيشکسوت تعزيه و هنرهای آيينی، از وی عيادت کرد.
به گزارش رسیده در ادامه طرح تکریم و دیدار با هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه سیدمجید پوراحمدی به همراه مدیران این صندوق عصر سه‌شنبه (۸ شهریور ماه) به دیدار علاءالدین قاسمی، تعزیه‌خوان باسابقه رفتند و از نزدیک جویای حال وی شدند.
پوراحمدی در این دیدار ضمن تجلیل از چند دهه فعالیت ارزشمند این پیشکسوت عرصه تعزیه گفت: تعزیه، از جمله هنرهای مختص ایرانیان است که ریشه در تاریخ، فرهنگ و باورهای دینی ما دارد. اساتیدی چون علاءالدین قاسمی برای زنده نگه داشتن این هنر مردمی در دوران معاصر تلاش‌های بسیاری کردند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات به اعضای تحت پوشش خصوصاً نامداران این عرصه است که بی‌شک بزرگترین سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی کشور هستند. سعی ما این است با پوشش حداکثری خدمات بیمه‌ای، این قشر فرهیخته دغدغه‌ای در خصوص هزینه‌های درمان نداشته باشند.
در اين ديدار دكتراردشير صالح‌پور از هنرمندان نامدار و محققين حوزه هنرهای نمايشي نيز حضور داشت.
علاءالدین قاسمی هنرمند تعزیه‌خوان متولد ۱۳۳۲ طالقان است. او به عنوان یکی از بهترین شهادت‌خوانان ایرانی شناخته شده است که از زمان طفل‌خوانی تا شهادت‌خوانی در حسینیه حضرت ابوالفضل قودجان به اجرای تعزیه پرداخته است.
قاسمی همچنین یکی از اعضای انجمن تعزیه‌خوانی ایران است که در ایران و کشورهایی چون آمریکا، فرانسه و آلمان به اجرای تعزیه پرداخته است.
این هنرمند پیشکسوت دارای نشان درجه یک هنری و از اعضای نامدار صندوق اعتباری هنر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.