عزمِ جزمِ سازمان سینمایی؛ «قاتل وحشی» حالا حالا روی پرده را نخواهد دید!


15:59

بانی‌فیلم: امروز مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی در خبری که روابط عمومی سازمان سینمایی منتشر کرده،‌ گفته که فیلم «قاتل و وحشی» در جشنواره سی‌و نهم فجر بازبینی شده و اصلاحیه خورده است؛ این درحالی‌ست که هفته پیش دبیر جشنواره فجر گفته بود فیلم حمید نعمت‌الله در جشنواره سی‌وهشتم بازبینی شده و به همین دلیل نمی‌تواند در جشنواره چهلم فجر حضو ر یابد!
اینکه کدام تاریخ درست است و کدام یک از مدیران سازمان سینمایی، در این باره دچار اشتباه هستند در حل مشکل فیلم «قاتل و وحشی» تاثیری ندارد و گویا عزم مسئولان سینمایی بر توقیف بی‌سروصدای فیلم نعمت‌الله است و این فیلم روی پرده را نخواهد دید!
در خبر ارسالی از سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدعی شده که تهیه‌کننده «قاتل وحشی» از تاریخ 1399/11/1 تاکنون تقاضای بازبینی جهت صدور پروانه نمایش نداده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه نمایش فیلم سازمان سینمایی، درباره فیلم «قاتل وحشی» گفت: پروانه ساخت فیلم «قاتل و وحشی» در تاریخ 1397/8/22 صادر شده و تا سال 98 این پروانه چندبار تمدید شده است.
‎وی ادامه داد: این فیلم برای اولین بار در تاریخ 1399/11/1 در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در شورای ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی بازبینی شده و در هر دو بار این بازبینی به فیلم اصلاحیه خورده بود، از همان تاریخ تاکنون تهیه‌کننده این فیلم تقاضایی برای بازبینی جهت صدور پروانه نمایش به سازمان سینمایی ارائه نداده است.
مدیر کل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی عنوان کرد: فیلم «قاتل وحشی» بیشترین وقت خود را درگیر اختلافات تهیه کنندگی در محاکم قضایی و داوری خانه سینما داشتند تا درخواست رسمی جهت بازبینی و صدور پروانه نمایش.
‎به گقته وی، تهیه‌کننده این فیلم در طول ‎ساخت کار، دچار اختلاف و مشکلاتی می‌شود و در زمان ساخت، تهیه‌کننده دیگری وارد این داستان می‌شود. جهت رفع این موضوع، صاحبان فیلم وارد مراحل قضایی می‌شوند و خانه سینما ورود پیدا می‌کند تا مشکل آن‌ها را رفع کند و با صدور چند نوبت صورتجلسه، گفته می‌شود این مشکل رفع شده است.
‎فرجی خاطرنشان ساخت: در تاریخ 1399/11/1 زمانی که که این فیلم به شورا ارائه شد، از سوی شورای پروانه نمایش وقت با اصلاحیه روبه‌رو شد. در تاریخ 99/11/5 فیلم را دوباره با اصلاحیه فرستادند، اما این فیلم مجددا دچار همان مشکلات قبلی بود و مورد تایید شورای بازبینی قرار نگرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *