عبور فروش هفتگی سینماها از مرز ۱۰ میلیارد تومان!


فروش فیلم‌های در حال اکران امیدوارکننده است

19:54

هر چند این هفته ۵ فیلم پرفروش سینما به همان ترتیب هفته گذشته دست نخورده باقی ماندند اما بعد از مدت‌ها فروش سینما به مرز ۱۰ میلیارد تومان رسید که از استقبال خوب مخاطبان از هنر هفتم حکایت دارد.
به گزارش ایرنا، بعد از استقبال خوب مخاطبان سینما از فیلم‌های روی پرده برای چندمین هفته پیاپی حالا این هفته نیز فروش ۵ فیلم بالای جدول به مرز ۱۰ میلیارد تومان رسید.
اما در بررسی میزان فروش کلی فیلم‌ها همچنان دینامیت بعد از ۱۶ هفته نمایش ۲۸ میلیارد و ۱۶۲ میلیون تومان فروخته و در صدر پرفروش‌ها قرار دارد.
دومین فیلم پرفروش سینما نیز فیلم تازه اکران شده گشت ارشاد ۳ به کارگردانی سعید سهیلی است که در سومین هفته اکران ۱۷ میلیارد و ۷۵۲ میلیون تومان فروش داشته است.
فیلم سینمایی قهرمان ساخته اصغر فرهادی نیز این هفته فروش مجموع خود را به ۹ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان رساند و در رده سوم پرفروش‌ها باقی ماند.
قهرمان داستان رحیم را دنبال می‌کند که از همسر خود جدا شده و به دلیل بدهی به برادر زن سابقش در زندان است. دختری که رحیم به او علاقه‌مند است، در جریان مرخصی دو روزه او از زندان، یک کیف پر از سکه طلا پیدا می‌کند. رحیم ابتدا تصمیم می‌گیرد از این سکه‌ها برای پرداخت بدهی و آزادی از زندان استفاده کند اما بعدا نقشه پیچیده تری به ذهنش می رسد. فیلم قهرمان تصویری پرجنب و جوش از شهر شیراز به نمایش می‌گذارد و آن را با نقد اجتماعی همراه می‌کند. فرهادی در صحنه ساده این فیلم، یک حکایت اخلاقی پیچیده را با تعلیقی ملموس تلفیق می‌کند.
فیلم سینمایی درخت گردو نیز بعد از ۱۱ هفته نمایش در سینماهای سراسر کشور ۳ میلیارد و ۵۳۹ میلیون تومان فروخته است و بعد از دینایمت، گشت ارشاد ۳ و قهرمان در رده چهارم پرفروش‌های سینما قرار گرفته است.
فیلم سینمایی درخت گردو به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه کنندگی سیدمصطفی احمدی در سال ۱۳۹۸ ساخته شده است. در این فیلم پیمان معادی، مهران مدیری، مینا ساداتی و مینو شریفی‌پور ایفای نقش می‌کنند.
این فیلم برای اولین بار در جشنواره فجر سال ۱۳۹۸ به نمایش درآمد و توانست برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد از همان جشنواره باشد.
اما پنجمین فیلم پرفروش از میان فیلم‌های تازه‌ اکران شده منصور است. این فیلم که نخستین تجربه کارگردانی سیاوش سرمدی است با فروش ۲ میلیارد و ۲۲۸ میلیون تومانی در رده پنجم پرفروش‌ها قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *