14:08

استاد يدالله کابلي‌خوانساري با بيان اين که صندوق اعتباري هنر جايگاهي امن براي دل‌سپاري و تکيه هنرمندان است، اظهار داشت: فعاليت‌هاي صندوق اعتباري هنر گسترش بسيار خوبي پيدا کرده است و ضروري‌ست هر چه بيشتر معرفي‌ شود و مسئولان بدانند که اين صندوق به اعتباري رسيده است که با حمايت هنرمندان کشور، مي‌تواند يکي از ارکان بلند مرتبه، حفظ فرهنگ و هنر ايران باشد.
به گزارش رسیدهاستاد یدالله کابلی‌خوانساری، هنرمند نامدار و فرهیخته هنر خوشنویسی در گفت‌وگو با روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، گفت: هنر به عنوان یک ودیعه الهی، ژرف ترین، شفاف ترین گفت‌وگوی هنرمندان برجسته و صاحب دل و فرزانه تاریخ است که دست‌آوردهای این بزرگان در ویترین موزه‌ها به عنوان عالی‌ترین مکان‌های معتبر جهان حضور دارد و این نشانگر کوشش‌های معنوی و ماندگارشان است.
وی ا‌‌ظها‌ر داشت: صندوق اعتباری هنر با یک هوشمندی مدبرانه برای اعتلای فرهنگ و هنر کوشش می‌کند. تجلیل و تکریم، اقدامی شایسته است که هم برای یک جوان هنرمند و هم برای یک هنرمند پیشکسوت می‌تواند، ارزشمند باشد.
استاد کابلی تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر، امروز به نهادی تبدیل شده که محلی است، برای دلبستگی هنرمندان و همه کسانی که به نوعی نیازمند یک مدیریت و یک توجه هستند. توجه، امری بسیار مهم هست. توجه یعنی وجود یک موسسه‌ای که می شود به آن تکیه و دل‌سپاری داشت.
این استاد برجسته و نامدار خوشنویسی با بیان این که، آمار عضویت بیش از ۸۰ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنر، حیرت‌انگیز است، گفت: این تعداد عضو در صندوق تبدیل به بنیادی شده است که جایگاه امنی برای دل‌سپاری و تکیه هنرمندان است.
وی اظهار داشت: هنرمندانی که در مسیر اعتلای هنر، عمر و جوانی شان را گذاشته‌اند در سن کهولت نیازمند یک مراقبت ویژه هستند و صندوق اعتباری هنر در این زمینه بسیار درخشان عمل کرده و فراتر از یک موسسه عادی مالی بوده است.
استاد کابلی گفت: امیدوارم این فعالیت و کوشش صندوق اعتباری هنر برای همه هنرمندانی که دارای چنین شخصيت‌های مهم هستند صورت گیرد و مورد تجلیل و تکریم قرار گیرند.
این استاد برجسته خوشنویسی، تأکید کرد: فعالیت‌های صندوق اعتباری هنر گسترش بسیار خوبی پیدا کرده است و ضروری‌ست هر چه بیشتر معرفی‌ شود و مسئولان بدانند که این صندوق به اعتباری رسیده است که با حمایت هنرمندان کشور، می‌تواند یکی از ارکان بلند مرتبه، حفظ فرهنگ و هنر ایران باشد.
کابلی یادآور شد: بنابراین امیدواریم صندوق اعتباری هنر در معرفی فعالیت‌های خود کوشش بیشتری کند تا هنرمندان برجسته بیشتری از فعالیت‌های درخشان این صندوق اعتباری آگاه شوند و برای این مهم، می‌توان یک گفت‌وگوی رسانه‌ای با هنرمندان برگزار کرد.
وی در ادامه با اشاره به سفر «هفت بحر هنر» گفت: این سفر و همایشی که به بهانه تکریم و پاسداشت بنده در خوانسار برگزار شد، رویدادی ماندگار خواهد بود و نشانه مهر ماندگاری آن، حضور هنرمندان فاخر و نامدار کشور است. هر کدام از این هنرمندان در جایگاه خودشان، مایه‌های افتخار و مایه‌های اعتلای فرهنگ و هنر ایران هستند. استادانی که نام‌شان فرا مرزی است.
کابلی اظهار داشت: این همایش لازم بود در شهر و مکانی برگزار شود که دارای جذابیت‌های لازم باشد. از کوشش و تلاش مدیریت‌های محلی و فرهنگی و شخصیت‌های با اصالت خوانساری ساکن در تهران، همانند برادران میرباقری، برخوردار باشد و شهر خوانسار دارای این ظرفیت و توان بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.