شیوه‌نامه‌های بهداشتی ماه محرم هنوز ابلاغ نشده


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با وجود پیگیری‌های انجام‌شده از سوی این سازمان، هنوز ابلاغیه‌ای به‌دست ما نرسیده و همچنان شاهد بلاتکلیفی برگزارکنندگان هیئات در محرم هستیم.
به گزارش ایرنا به نقل از سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی روز چهارشنبه با اشاره به مصاحبه دیروز وزیر کشور مبنی بر ابلاغ شدن شیوه نامه های بهداشتی مربوط به ماه محرم گفت: با وجود اعلام وزیر کشور، متأسفانه تا ظهر امروز با همه پیگیری‌های انجام‌شده از سوی سازمان تبلیغات اسلامی، هیچ ابلاغیه‌ای به‌دست ما نرسیده است و ما همچنان شاهد بلاتکلیفی برگزارکنندگان هیئات و همه فعالان این عرصه هستیم.
وی افزود: مدیران وزارت کشور این موضوع را مدنظر قرار دهند که تطبیق هیئت‌ها با پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی؛ زمان‌بر است و انتظار می‌رفت با توجه به توافقات خوبی که انجام‌گرفته بود، حداقل یک هفته قبل از شروع محرم این دستورالعمل‌ها ابلاغ می‌شد. در چنین شرایطی اگر ابلاغ این پروتکل‌ها به‌روز شنبه موکول شود، هیئت‌ها عملاً ۴۸ ساعت فرصت تطبیق شرایط خود با این دستورالعمل‌ها را خواهند داشت که قطعاً شرایط سخت‌تری را برای برگزارکنندگان هیئات ایجاد خواهد کرد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور روز سه شنبه در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا گفت: کمیته امنیتی انتظامی و سیاسی درباره نحوه برگزاری عزاداری در ماه محرم تصمیمات خوبی گرفت و پروتکل‌های پیشنهادی وزارت بهداشت هم تصویب شده و به همه جوامع مذهبی اعم از هیات‌ها و مساجد و هرجایی که تجمعات است ابلاغ شده است.
وی افزود: سازمان تبلیغات متولی و مسوول رعایت و اجرای این پروتکل‌ها است که باید همه هیات ها و مساجد را توجیه کند. مراسم عمدتا در فضای باز و به صورت محدود با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهد شد.
دو روز پیش نیز حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا گفت: مراسم ایام ماه محرم به شرط استفاده صد در صدی از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون و با اولویت استفاده از مکان‌های باز و دارای تهویه مناسب هوا برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تجربه خوبی در سال گذشته در برگزاری مراسم ماه محرم داشته ایم، تصریح کرد: باید امسال هم این تجربه موفق با رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی تکرار شود. امسال هم مثل سال گذشته ایستگاه‌های صلواتی دایر نخواهد شد و در عوض موکب‌های سلامت برای پخش ماسک مورد توجه قرار می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *