فیلم سینمایی «جوخه انتحار» ۲۰۲۱، جدیدترین اثر جیمزگان است که در هفته اول اکران فروشی کمتر از انتظار خواهد داشت.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم سینمایی «جوخه انتحار» محصولی از کمپانی‌های دی‌سی و برادران وارنر، در گیشه روز جمعه با در اختیار داشتن بیش از چهار هزار سینما در آمریکای شمالی حدود ۱۲.۲ میلیون دلار فروخته است. این در حالی است که این فیلم به طور ترکیبی (سینما و نمایش‌های خانگی) اکران شده و از طرفی سینما‌های آمریکا با چالش گسترش شیوع ویروس کرونا روبرو هستند.
این رقم، باعث شده که میزان پیشبینی‌ها را از فروش این فیلم کاهش پیدا کند. اکنون تخمین زده می‌شود که این فیلم در هفته اول به فروش ۲۷ میلیون دلاری برسد که برای چنین فیلمی فروش مناسب و سودآوری نیست.
در این فیلم سینمایی به کارگردانی جیمز گان، جمعی از ضد قهرمان‌ها حضور دارند و چهره‌های مشهوری مثل مارگو رابی، ادریس آلبا، جان سینا، یوئل کینامان، سیلوستر استالونه، ویولا دیویس و پیتر کاپالدی در آن نقش آفرینی می‌کنند. منتقدان این فیلم را تحسین کرده اند و تاکنون امتیاز ۹۶ از صد برای این اثر در راتن تومیتوز به ثبت رسیده. البته منتقدان به این اندازه از فیلم راضی نبوده اند و امتیاز سینما اسکور که با نظرسنجی از مخاطبان فیلم داده می‌شود، B+ اعلام شده.
فیلم تحسین شده گان، با توجه به نگرانی‌های مرتبط با پاندمی کووید ۱۹ و دلتا واریانت، راهی سینما شده که باعث شده روند بهبود باکس آفیس کند شود. همینطور اکران خانگی این اثر از شبکه HBO Max مسائل این فیلم را پیچیده‌تر کرده است. زمانی که این فیلم در شرف اکران بود، برادران وارنر انتظار فروش ۳۰ میلیون دلاری داشت.
در ابتدا انتظار میرفت فیلم سینمایی «جوخه انتحار» ۲۰۲۱ از دنباله خود به همین نام که در سال ۲۰۱۶ اکران شد فروش بیشتری داشته باشد، اما این اتفاق نیفتاد. «جوخه انتحار» ۲۰۱۶ به کارگردانی دیوید آیر، در هفته نخست گیشه آمریکای شمالی ۱۷۵ میلیون دلار فروخته بود.
حدود یک ماه پیش فیلم سینمایی «بیوه سیاه» دیزنی و مارول اکران شد که با ۸۰ میلیون دلار بهترین عملکرد هفته اولی در گیشه پساکرونایی آمریکا به ثبت رساند. «سریع و خشن ۹» با ۷۰ میلیون دلار رد رتبه بعدی قرار دارد.
«گشت جنگلی» که هفته گذشته با ۳۴ میلیون دلار در سینما و ۳۰ میلیون دلار در دیزنی پلاس کار خود را آغاز کرد، پیشبینی می‌شود این هفته با کاهش حدودا ۵۰ درصدی به فروش ۱۴ الی ۱۵ میلیون دلاری برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *